Estetik

Yüz Güzelliğinin Sırrı; Çene Estetiği

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yüz güzelliğinin en önemli unsuru altın orandır. Alın, kaşlar, burun, gözler ve çene doğru oranlara sahip olduğunda kusursuz güzellikten bahsedilebilir. Özellikle profil güzelliği için de çene ve burun önemlidir. Yüzünüzün oranlarının eşit olması için birkaç estetik müdahalesi yaptırabilirsiniz. Profil güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olan çene şekli için çene estetiği yapılabilir. Çenedeki şekil bozukluklarının giderilmesi ile yüzünüzün doğru oranlara kavuşması sağlanabilir. Peki çene estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çenenizin çok geride ya da çok ileride olması yüzünüzün profil açısından orantısız görünmesine neden olabilir. Bu tür problemlerde çene estetiği ile sorun ortadan kaldırılabilir. Cerrahi olmayan yöntemlerle çene şekli kolayca değiştirebilir. Çene ucu estetiği, dolgu enjeksiyonu ile yapılır ve bu müdahale ile çene şeklinde değişim gözlenebilir. Hyaluronik asit ile dolgu yapılarak çenenin yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Cerrahi bir işlem olmadığı için kolayca uygulanır ve hızlı sonuç alınır. Ayrıca hızlı bir şekilde iyileşme sağlanır. Çene ucu dolgusu, bir veya iki yıl içinde tekrarlanması gereken bir işlemdir. Dolgu maddesinin yanı sıra vücuttan alınan yağ ile de dolgu yapılabilir. Bu yöntem de yine geçici bir yöntem olduğu için en az 6 ay en çok 1 yıl içinde tekrarlanması gerekir. Cerrahi müdahaleler için çekimserseniz dolgu yöntemi ile yüz orantısını sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde çene ucu estetiği, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Hem kısa sürmesi hem de iyileşmenin hızlı olması bu yöntemin artıları arasında yer alıyor.

Dolgu işleminin yanı sıra çene ucu protezi ya da kıkırdağı ile de çene şeklinde değişiklik yapılabilir. Bu tür müdahaleler kalıcı bir çözümdür. Cerrahi bir işlem olduğu için bir gece hastanede kalınır ve bir hafta içinde iyileşme sağlanır. Çenenin geride olması durumunda çeneye eklenecek protez ile profilden çenenin biraz daha ileride durması sağlanır. Bu yöntem bir kere yapılır ve hayat boyu geçerlidir. Çenenin fazla ileride olması durumunda ise törpü yöntemiyle çenenin daha geride durması sağlanabilir. Bu yöntem de yine kalıcı bir yöntemdir.

Çene Estetiği 2017- 2018 Fiyatları

Çene estetiği fiyatı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çünkü bazı kişilerde tek çenede sorun varken bazılarında ise çift çenede sorun olabiliyor. veya kimi hastada öne kayma varken kimisinde tam tersi yaşanabiliyor. Bu ve bunun gibi durumlardan dolayı tam olarak bir fiyat vermek elbette mümkün olmuyor. Bir ortalama vermek gerekirse ise 1.500 ile 5.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Çene Estetiği Öncesi Sonrası

Her konuda olduğu gibi çene estetiğinde de öncesi sonrası çok merak ediliyor. Aşağıda internet üzerinden bularak derlediğimiz çene estetiği öncesi sonrası fotoğraflarını görüntüleyebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir