Ürün İnceleme

Maybelline Affinitone Pudra Yorumları ve İncelemesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kusursuz bir cilde sahip olmayı herkes ister. Cilt bakımının yanı sıra bu makyajla da mümkün olabilir. Doğru ürünleri tercih ederek cildinizin pürüzsüz ve tek renk görünmesini sağlayabilirsiniz. Ten makyajı için gerekli olan makyaj malzemeleri fondötenden sonra hiç kuşkusuz ki pudradır. Makyajı harika bir şekilde tamamlamanın yolu doğru pudrayı kullanmaktan geçer. Eğer cilt tipinize uygun fondöten ve pudra bulursanız ten makyajınız da kusursuz olacaktır.

Doğru pudrayı bulmak her zaman kolay olmayabilir. Ten makyajı konusunda harika ürünler sunan bir marka olan Maybelline, pudraları ile de bunu başarıyor. Maybelline markasının en popüler pudralarından biri olan Affinitone Pudra belki de uzun zamandır aradığınız pürüzsüzlüğü size sunabilir. İşte Maybelline Affinitone Pudra özellikleri.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi

Maybelline Affinitone Pudra Özellikleri

 • Karma ve yağlı cilt tipleri için uygun.
 • Makyajı sabitlemek için oldukça ideal.
 • Yapısı son derece ipeksi ve yumuşak.
 • Hafif yapısı, gözeneklerin tıkanmasını önlüyor.
 • Su ile temas etse bile bozulmuyor.
 • Sağlam ve aynalı bir ambalaja sahip.
 • 9 gramlık bir ürün.
 • 7 adet renk seçeneği bulunuyor.
 • Ciltte parlama ya da yağlanma yaratmıyor.
 • Hafif yapısı sayesinde cildin doğal parlaklığını koruyor.

Maybelline Affinitone Pudra Yorumları

Gelelim Maybelline Affinitone Pudra ile ilgili yorumlara. Pudranın en güzel özelliklerinden biri yapısının oldukça yumuşak ve hafif olması. Eğer yaz aylarında cildinize çok fazla ağır ten ürünleri uygulamak istemiyorsanız, makyajı sabitlemek için bu pudranın hafif yapısı ciltte hiç fazlalık hissi yaratmıyor. Hafif olduğu için gözenekleri de tıkamıyor. Böylece cildiniz havasız kalmamış da oluyor. Fondöteni harika bir şekilde sabitliyor. Eğer karma ya da yağlı bir cilt tipiniz varsa T bölgenizin yağlanmaması için bu pudrayı uygulayabilirsiniz. Çünkü karma ve yağlı cilt tipleri için de uygun olduğu belirtiliyor.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi

Gerekli matlığı sağlıyor ama kesinlikle soluk gösterecek kadar mat bir bitişi yok. Cildin doğal parlaklığı kalırken yağlı görünümü ortadan kaldırmış oluyor. Bu pudranın en sevilen özelliklerinden biri de kesinlikle su geçirmiyor olması. Suyla temas ettiğinde bile çıkmayacağı söyleniyor. Yani bu demek oluyor ki diğer pudralarda olduğu gibi gün içinde sık sık pudranızı tazelemek zorunda değilsiniz. Çünkü Maybelline 24 saat kalıcılığı olduğunu belirtiyor. Eğer siz de gün içinde sık sık pudranızı tazeleme ihtiyacı hissediyor ve birkaç kattan sonra fazla pudralı görünümün oluşmasından rahatsız oluyorsanız bu pudrayı denemenizde fayda var.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi duruşu

9 gramlık bir ürün olması da avantaj sağlıyor. Zaten ince bir yapısı olduğu için fırçanın ucuna az bir ürün alarak tüm cildinize uygulayabiliyorsunuz. Bu da pudranızı uzun zaman kullanmanızı sağlayan bir özellik. Ambalajının sağlam olması da kesinlikle harika. Eğer siz de allıklarınızın, pudranızın makyaj çantanızda açılıp her yeri berbat etmesinden nefret ediyorsanız bu üründen memnun kalacaksınız çünkü böyle bir durum yaşama ihtimaliniz yok. İyi bir şekilde kilitleniyor ve böylece pudranız parçalanma riski taşımıyor.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi duruşu paketi

Biraz da bu ürünün olumsuz özelliklerden bahsedelim. Eğer kuru bir cilt tipiniz varsa bu pudra cildinizi daha da fazla kurutabilir. Bu açıdan yalnızca karma ve yağlı cilt tiplerine uygun olduğunu söylemekte fayda var. Fondötenin yanı sıra pudradan da belli bir kapatıcılık istiyorsanız bu ürün sizin için pek uygun olmayabilir. Çünkü kapatıcılıktan çok fondöteni sabitleme özelliği taşıyor. Yani kapatıcılığı yeterli bir fondöten kullandıktan sonra parlamayı önlemek amacıyla kullanmak daha mantıklı. Onun dışında kapatıcılık sağlamıyor.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi duruşu paketi tonu

Fondöten kullanmıyorsanız ve tek başına pudra kullanmak istiyorsanız bu pudranın uygun olmadığını bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar 24 saat kalıcı olduğu söylense de 7-8 saat sonrasında elbette yüzünüzden uçuyor. Ancak bunu kötü bir özellik olarak düşünmemek gerekiyor. Çünkü gün içinde yeterli bir süre cildinizde kalıyor. Ancak tüm günü dışarıda geçirdikten sonra bir de akşam programınız varsa tazeleme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Maybelline Affinitone Pudra incelemesi duruşu paketi tonu ciltte duruşu

Pudranın her cilt tonuna uyacak şekilde 7 adet rengi bulunuyor. Bu renklerin isimleri şu şekilde;

 • Light Porcelain
 • Creamy Beige
 • Vanilla Rose
 • Rose Beige
 • Nude Beige
 • Dark Beige
 • Opal Rose

Maybelline Affinitone pudra fiyatı ve kutusu

Maybelline Affinitone Pudra Fiyatı

Maybelline Affinitone Pudra fiyatı 15-30 TL arasında değişebiliyor. İndirim günlerinde çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu ürün fiyat performans açısından oldukça başarılı. Hem 9 gram olması hem de fırça ile çok hafif bir şekilde uygulanması ile uzun süre kullanabileceğiniz bir pudra. Bu da fiyatının son derece uygun olduğu anlamına geliyor.


3 Yorum var

  Yorum yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir