Ürün İnceleme

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Yorumları ve İncelemesi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son zamanlarda makyaj trendleri arasında popüler olan kontür makyajı, birçok kişinin gönlünü çelmeyi başardı. Yüzde gölgelendirme ve aydınlatma yaparak yüz şeklini belirginleştirme ve farklı bir şekilde kazandırma yöntemine kontür deniyor. Bu makyaj bu kadar popüler hale gelmişken iyi bir kontür paleti bulmak da şart oldu. Eğer siz de hem cilt tipinize uyum sağlayacak hem de kontür işlemini kolaylaştıracak bir palet arıyorsanız L’Oréal Paris Infallible Sculpt kontür paleti incelememize kesinlikle göz atmalısınız. Pişman olmayacağınıza eminim 🙂

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti inceleme

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Özellikleri

 • Kremsi bir yapıya sahip
 • Sürüldükten sonra pudra kıvamı alıyor
 • Bronzer ve aydınlatıcıdan oluşuyor
 • İçeriğindeki aydınlatıcı pembe alt tonlu
 • Bronzer ise sıcak kahverengi tonuna sahip
 • Light, medium light ve medium dark şeklinde 3 ton seçeneği bulunuyor
 • Mat bitişli
 • Fazla pigmentli değil
 • 10 gramlık bir ürün

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Yorumları

Eğer kontür yapmaya yeni başlayanlardansanız kesinlikle yola bu palet ile başlamalısınız. Kremsi bir yapısı olduğu için oldukça yumuşak ve kolay bir şekilde uygulanıyor. Yüzünüze sürdükten sonra pudramsı bir hale geldiğini gözlemleyebiliyorsunuz. Bu da fırçayla kolayca dağıtmanızı sağlıyor. Kolayca dağıtıldığı için yüzde doğal bir görünüm de sağlıyor. Eğer çok fazla kontürlü görünümünü göze çarpsın istemiyorsanız bu özelliği oldukça iyi.

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti

Bronzer, ilk bakıldığında koyu gibi görünse de cildinize sürdüğünüzde daha açık bir renk olduğunu görebiliyorsunuz. Bunu düşünerek renk seçimi yapmanız çok daha doğru olacaktır. Kesinlikle almadan önce cildinizde bir deneme yapmalısınız. Çünkü kontür paletleri cilt tonu ile uyum sağlamadığında iyi bir palet bile olsa başarılı bir sonuç elde etmek biraz zordur. Mat bitişli olması, yağlı ve karma ciltliler için harika bir özellik. Kuru ciltliler için de uygun olduğunu söylemekte fayda var.

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti tonları

Ayrıca fazla pigmentli bir palet olmadığı için de hata yapma şansınız diğer paletlere göre çok daha az. Fırçanıza fazla ürün alsanız bile kolayca dağıtabilirsiniz. Bu açıdan acemiler için kesinlikle kullanışlı bir ürün. Eğer sünger yerine fırça kullanırsanız çok daha iyi bir sonuç alırsınız.

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti kullananlar

Ürünün 10 gram olması kesinlikle çok iyi bir özellik. Her gün makyaj yapıyor olsanız bile uzun süre kullanabileceğiniz kesin. Ambalajının ise göründüğünden daha hafif olması, yanınızda kolayca taşıyabilme imkanı veriyor. Seyahatlerde bile yanınızda götürebilirsiniz. Pembe ve sıcak alt tonlu olmaları da yine daha yumuşak çizgiler oluşturma açısından da oldukça iyi bir özellik. Eğer siz de kontür makyajınızın çok keskin hatlar kazandırmasını istemiyorsanız kesinlikle doğal bir görünüm için bu palet ideal. Elbette en iyi sonucu alabilmek için yukarıda da bahsettiğim gibi üç adet renk seçeneği arasından kendi cilt tonunuza en uygun olanı tercih etmelisiniz.

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti ile Nasıl Kontür Yapılır?

Paletteki koyu renk gölgelendirme, açık renk ise aydınlatma içindir. Bronzer yani koyu renkli olanı elmacık kemiklerinizin hemen altına, şakaklarınıza ve burnunuzun dış kısımlarına ince bir çizgi halinde uygulamalısınız. Aydınlatıcıyı yani açık renkli olanı ise burnun tam ortasına, çenenizin altına, alnınızın ortasına, kaş kemiklerinizin üzerine, dudak üstüne, elmacık kemiklerinizin hemen üstüne uygulayabilirsiniz.

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Uygulama

İnce bir çizgi halinde uyguladıktan sonra tabi ki dağıtmanız gerekiyor. Blending yani karıştırma işlemini yaparken ise bastırarak değil de yumuşak hareketlerle dağıtmalısınız. Kontür makyajının doğal ve güzel görünmesinin altında yatan sır, iyi bir şekilde dağıtmaktır. Yumuşak dokunuşlarla dağıtarak, sert bir çizgi halinde durmamasını sağlamalısınız. Kontür makyajınız tamamlandığında yüzünüze boyut eklenmiş bir şekle kavuşacaktır. Çenenizi daha uzun göstermek, elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstermek, burnunuzu daha küçük ve kalkık göstermek gibi sebeplerle kontür uygulayabilirsiniz.

L’Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Fiyatı

L'Oréal Paris Infallible Sculpt Kontür Paleti Fiyatı

L’Oréal Paris Infallible Sculpt fiyatı 30-40 TL arasında değişebiliyor. Ürünün 10 gram olması ve kesinlikle başarılı bir kontür makyajı sağlaması, bu fiyata göre oldukça uygun. Eğer kontür yapmaya yeni başladıysanız ve iyi bir makyaj yapmak istiyorsanız kontür paletleri arasında hem fiyat açısından hem de performans açısından en ideal ürün olduğunu söyleyebiliriz.


1 Yorum var

  Yorum yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir