Makyaj Teknikleri

Makyajın Gün Boyu Kalıcı Olması İçin İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yapılan makyajın daha günün ortalarında akması ve gün sonuna kadar dayanmaması son derece sinir bozucu bir durum. Özellikle de makyajınızı tazelemeye vaktiniz olmadığı o sıkışık anlarda tam bir kabus halini alıyor. Bu yazımız sizlerle makyajınızın daha fazla dayanması ve daha kalıcı olması için en etkili ipuçlarını paylaşacağım.

Makyajın Daha Uzun Dayanması İçin İpuçları

daha kalıcı makyaj için yapılması gerekenler

İşte makyajınızın daha kalıcı olması için dikkat etmeniz gerekenler!

1) Peeling

Cilt bakımınızı düzenli yapmak ve cildinizi temiz tutmak ilk başta saçma gelse de makyajınızın kalıcı olmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisi. Çünkü cildiniz temiz olduğunda yaptığınız makyaj cildiniz tarafından emildiği için her zaman daha verimli olacaktır. Eğer sabah makyaj yapacaksanız üstüne birde peeling ile uğraşmak çok zahmetli gelebilir. Bu durum sizin endişelenmesin çünkü bunun da kolay bir yöntemi var! Bunun için ihtiyacınız olacak malzemeler sadece temiz bir havlu ve ılık su 🙂 Ilık su ile ıslattığınız havlu ile yüzünüzü masaj yaparak ovaladığınızda cildinizdeki kan akışını hızlandıracak ve kullanacağınız nemlendiricinin(Bir sonraki adım) cildiniz tarafından daha iyi emilmesini sağlayacaksınız.

havlu ile peeling

Bu işlemden sonra yüzünüze hemen nemlendirici sürmelisiniz. Makyaj yapmadan önce cildinizi nemlendirdiğiniz zaman yaptığınız makyajın daha kalıcı olduğunu hemen o gün fark edeceksiniz 🙂

2) Makyaj Bazı Kullanmak

makyaj bazı

Her gün makyaj bazı kullanmak pek tavsiye edeceğim bir durum olmasa da eğer makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız fondöten sürdükten sonra mutlaka kullanmalısınız.

3) Çift Allık Kullanın

Allık

Fondöten uygulamadan önce krem allık uygulayıp daha sonra da üzerine toz allık uyguladığınızda hem daha doğal bir görünüm yaratacaksınız hem de makyajınız daha dayanıklı olacak!

4) Rujunuzu Mutlaka Sabitleyin!

dudak makyajı sabitlemek

Dudağınızın üzerine kağıt mendil veya benzeri bir şey koyarak üzerinden nötr tonlarda pudra ile geçtiğinizde rujunuz hem daha doğal hem daha mat hem de daha kalıcı olacak 🙂

5) Eyelineri  Sabitlemeyi Unutmayın

eyeliner sabitlemek

Sıra geldi göz makyajımızın nasıl daha kalıcı olacağına. Bence en basit ama en etkili yöntemlerden birisi 🙂 Eyelineri kullandıktan sonra üzerine aynı veya yakın tonlarda göz farı çekerseniz tüm gün boyunca dayanacağını göreceksiniz!

6) Makyaj Sabitleyici

makyaj sabitleyici

Makyaj sabitleyici kullanmak makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardım edecek ürünlerin başında geliyor. Özetle makyaj yaptığınız bölge ve bu bölge ile temas eden şeyler arasında bariyer görevi görerek makyajınızın korunmasını sağlıyor. Piyasa da toz ve sprey formda olmak üzere iki tip sabitleyici bulabilirsiniz. Eğer yanınızda makyaj sabitleyici bulunmuyorsa ve çok hızlı bir şekilde makyaj yapmanız gereken bir durumdaysanız, şeffaf pudraları da makyaj sabitleyici yerine kullanabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir