Makyaj Teknikleri

Makyaj Ürünlerinin Çoklu Kullanımı İçin Harika Tüyolar

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kusursuz ve neredeyse profesyonel bir makyaja ulaşmak için birkaç farklı makyaj malzemesine ihtiyaç vardır. Kaş için, kirpikler için, elmacık kemiklerinin altı, burun ucu ve daha birçok bölge için farklı ürünler kullanılarak iyi ve kaliteci bir makyaja ulaşılır. Evde makyaj yaparken bu sayısız ürünleri kullanarak kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz ancak dışarı çıktığınızda bütün makyaj malzemelerini yanınızda taşımak mümkün olamayabilir. İşte tam da bu zamanlarda iş yerinde ya da gece eğlencesinde makyajınızı tazelemek için makyaj malzemelerinizi farklı alanlarda kullanmayı öğrenmelisiniz. Böylece çantanıza az sayıda malzeme bulundurarak yer açmış olursunuz. Gelelim makyaj malzemelerinin çoklu kullanımlarına..

Makyaj Ürünlerinin Çoklu Kullanımı

göz makyajı maskara

Göz makyajının olmazsa olmazı maskara, mutlaka kadınların yanında taşıması gereken bir makyaj malzemesidir. Göz makyajı için önem taşıyan eyeliner ya da kalem gibi ürünler yanınızda yoksa tek başına maskara yeterli gelmeyebilir. İşte bu durumda maskarayı eyeliner olarak kullanabilirsiniz. Maskaranızla göz kapağına birkaç dokunuş yaptıktan sonra parmaklarınızla dağıtarak dumanlı göz makyajına ulaşabilirsiniz. Ya da eyeliner fırçası ile maskaranızı kullanarak kuyruklu bir eyeliner çekebilirsiniz.

kaş farı makyajı

Kaş boyama işlemi, özellikle son dönemde kadınların vazgeçilmezi haline geldi. Yüzü daha güzel gösteren ve kaşların daha şekilli olmasını sağlayan kaş farları kurtarıcı olabiliyor. Ancak eğer yanınızda kaş farınızı getirmediyseniz kaşlarınızın rengine yakın bir göz farı ya da göz kalemi ile kaşlarınızdaki boşlukları doldurabilirsiniz. Normalde kaş farı paletlerinde kaşlarınızı sabitlemek için de bir jel bulunur. Bu görevi görmesi için şeffaf rujlardan faydalanabilirsiniz.

allık ile göz makyajı

Dışarı çıkarken çantanızda yalnızca ruj ve allık gibi ana malzemeler yer alıyor ve gittiğiniz ortamda ya da iş yerinde yüzünüzün çok soluk olduğunu fark ettiyseniz durumu hemen kendi lehinize çevirebilirsiniz. Allığınızı kullanarak harika bir göz makyajı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Fırça yardımıyla allığınızı kullanarak far şeklinde göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz.

makyaj malzemelerinin çoklu kullanımı

Makyaj, daha çok gelişmemişken ve hatta belki de anneannelerimiz, babaannelerimizin zamanında kullanılan bir makyaj hilesi olan ruju allık olarak kullanmak da makyaj ürünlerinin çoklu kullanımı alanına girer. Yanınızda tazelemek amacıyla yalnızca ruj taşıyorsanız yanaklarınıza biraz renk vermek amacıyla rujunuzu parmak uçlarınız yardımıyla yanaklarınıza uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir