Makyaj Teknikleri

Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

İlk temas gözlerde başlar. Karşı tarafa vereceğiniz enerjiyi bakışlarınızla kazanabilirsiniz. Göz renginize uygun far rengini seçerek anlamlı bakışlara sahip olabilirsiniz. İşin anahtarını bulduk, şimdi sıra doğru seçimleri hayata geçirmekte.

Göz Rengine Göre Far Renkleri

Renkli olarak adlandırılan mavi, yeşil ve ela gözler için far rengi seçimi, kahve ve siyah renkli gözlere kıyasla daha fazla dikkat edilmesi gereken renklerdir. Koyu renk gözler için bazen bir rimel ve eyeliner yeterli olabiliyorken, açık renkli gözleri mevsime göre değişik renklerle vurgulamak oldukça önemlidir. Evet, mevsime göre makyajın tekniği de değişiklik gösteriyor.

bakır göz farı

Renkli gözlerde yaz aylarında daha fresh renkler tercih edilirken kış aylarında daha pastel tonlara geçiş yapmak daha doğru olacaktır.

Göz Rengine Göre Far Rengi

Peki “hangi göz rengine ne renk bir far kullanmalıyız?” İşte bilmeniz gerekenler!

Mavi Göz Rengi İçin Far Rengi

mavi göz rengine uygun bakır göz farı

Mavi renk göze uygulanacak turuncu ve su yeşili gibi ışıl ışıl tonlar kış aylarında yerini bakır veya gri gibi farlara bırakabilir. Yeşil renk göze yaz aylarında uygulanabilecek pembe tonları yine kış aylarında yerini biraz daha koyu tonlar olan altın ve bakır renkli farlara bırakmalıdır.

Ela Göz Rengi İçin Far Rengi

ela göz rengi için far rengi

Renkli göz grubundan ela gözler bazen kahveye zaman zaman da yeşile çalan tonu ile makyajda en avantajlı göz rengindendir.

ela göze yeşil göz farı

Yaz aylarında mavi ve yeşil tonlarını rahatlıkla kullanabileceği gibi siyah kalem ve eyeliner desteği ile bakışlarına derinlik kazandırabilir.

Koyu Göz Rengi İçin Far Rengi

kahverengi göz için far rengi

Koyu renk göz grubuna sahip kadınlar göz rengine oranla çok açık renkler tercih etmemelidir. Yeşil, kahverengi, koyu griler kış ayları için uygunken yaz aylarında ise altın ve bakır tonları kullanmak doğru bir karar olacaktır. Eğer Siyah ve kahverengi gözleriniz varsa smoky makyajı dediğimiz dumanlı makyajı denemenizi tavsiye ederiz. Dumanlı göz makyajı ile ilgili yazdığımız yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Far rengi seçimi kadar farı gözünüzün yapısına göre uygulamak da son derece önemlidir. Moda ve trendler değiştikçe nasıl ki giydiğiniz ayakkabının topuğundan tutun da elbisenizin kemerine kadar değişiyorsa, makyaj trendleri de aynı şekilde değişiklik gösteriyor.
dumanlı göz makyajı
Ancak makyaj trendleri değiştikçe ayak uydurmak gerekli gibi görülse de göz yapınıza uygun renk ve far uygulama şeklinde de büyük değişiklik yapmaya gerek yok. Doğru olan sizin göz renginize ve göz yapınıza uygun bir makyaj yapmanız.Her şeyden önemli olanın mutluluğunuzu yansıtan bakışlarınız olduğunu unutmayın. Bakışlarınızı süsleyen makyajınızın doğru renklerle tamamlanmasıysa verdiğimiz küçük tüyolarla size kalmış.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir