Makyaj Teknikleri

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır? Bronz Makyaj Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bronz görünmek, özellikle yaz aylarında gerçekleşen ve kadınlar en çok beğendiği görünümlerden biridir. Cilt bronzlaştığı zaman çok daha canlı ve de parlak bir görünüme kavuşur. Yaz aylarında çok daha güzel göründüğünüzü ve makyaja daha az ihtiyacınız olduğunu gözlemlemişsinizdir. Plajda güneşlenerek elde ettiğiniz bronzluk 3 ay kadar tadını çıkarmanızı sağlarken diğer mevsimlerde renginiz açıldığında aynı canlılığı yakalayamadığınızı fark edersiniz. İşte bronz görüntünün verdiği parlaklığa ve güzelliğe tekrar kavuşmak için artık yaz mevsimini ya da tatile çıkmayı beklemenize gerek yok. Eğer güneşe alerjiniz varsa ya da rahatsız oluyorsanız bu bronz görünümden mahrum kalmak zorunda da değilsiniz.

bronz makyaj nasıl yapılır

Bronz makyaj ürünleri sayesinde harika bir görünüme kavuşmanız mümkün. İşte bronz makyaj nasıl yapılır hakkında birkaç ipucu.

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle bronz makyaj için cildinizi hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Dilerseniz makyaj öncesinde peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz. Temizleme ve arındırma işleminin hemen ardından cildinizi iyi bir şekilde nemlendirmelisiniz. Bronzlaştırıcı ürün tercihinizi sıvı formda olan ürünlerden yana yapmanızda fayda var. Bir sünger kullanarak yüzünüze ve cildinize güzelce yayın. Boyun bölgesini mutlaka yapmalısınız, çünkü yapmazsanız renk tonu farkı çok fazla göze çarpar.

bronz makyaj örneği

Bronz makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kısım ise çok iyi bir ışık altında bu makyajı yapmanız gerektiği. Çünkü cilt tonunuzu değiştirecek bir makyaj yapacaksınız ve kendi renginizi gösteren kısımların kalmamasına özen göstermeniz için yeterli ışık gerekiyor. Bronz fondöteninizi ve pudranızı güzelce uyguladıktan sonra cilt makyajınızı noktalayabilirsiniz. Bronz makyaj renk tonlarında en popüler ve en güzel ton hiç şüphesiz altın tonları. İçerisinde altın pırıltılar bulunan farları tercih etmeniz bu açıdan çok daha doğru olacaktır.

bronz makyaj örnek

Toprak tonlarında göz makyajı yapabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında gerçekleşen bronz ve parlak cildi elde etmek için aydınlatıcı da kullanmayı ihmal etmeyin. Hem doğal hem de güzel bir makyaj olsun istiyorsanız dudaklarınıza da toprak tonlarında ya da dudak renginde bir ruj uygulayın. Islak ve doğal bir görünüm için rujunuzun üzerine parlatıcı sürerek ışıldamasını da sağlayabilirsiniz.

Bronz Makyaj Modelleri

Aşağıdaki bronz makyaj modellerini inceleyerek kendinize uygun olanı seçebilir ve uygulayabilirsiniz.
bronz makyaj

bronz makyaj modeli
bronz yaz makyajı
bronz makyaj ile yaz efekti
yaz için bronz makyaj
bronz makyaj modelleri
bronz makyaj yapılışı
bronz makyaj yapımı


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir