Saç Modelleri

Lob saç kesimleri ve lob saç stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Hem kolay şekil verilebilen hem de genel olarak tüm yüz hatlarına uyum sağlayabilecek bir saç modeli bulmak pek kolay değildir. Ancak long Bob ya da diğer adıyla lob saç kesimi neredeyse tüm yüz hatlarına uyum sağladığı gibi aynı zamanda da kolay şekil verilebilen bir saç modelidir. Lob saç modeli Bob kesimden farklı olarak arkalardan kısa ve bombeli, ön tarafa doğru simetrik bir şekilde uzayan saç modelidir. Bu saç modeli çoğunlukla küt saç modeli ile karıştırılabilmektedir ancak küt saç modelinden şekil itibari ile daha farklıdır. Bob saç modelinden farkı ise lob saç modeli omuzlara doğru uzanmaktadır.  Saçlarını ilk kesimde çok kısa kestirmek istemeyen kadınlar lob saç kesimi yaptırabilirler. Bu yılın trendlerinden olan lob saç kesimi 2016 trendleri arasında da yerini alacaktır.

Genelde tüm yüz hatları ile uyum sağlayabilen bu saç modeli, aynı zamanda da kolay şekil verilebildiği için pratik bir kullanıma da sahiptir. Bu saç modelini bal sarısı gölgeler ile kullandığınızda saçlarınıza hiçbir işlem uygulamadan çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bal sarısı gölgeler olmadan ise günlük yaşantınızda saçlarınızı olduğu gibi kullanabilirken özel günlerinizde ise bir fön çekmeniz yeterli olacaktır. Ancak duş aldıktan sonra saçlarınızın sürekli sağlıklı görünebilmesi için biraz bakım yapmanız gerekir. Saçlarınızın nemini aldıktan sonra ısıl işlemli ya da ısıl işlemsiz (en çok tavsiye edilen) saç şekillendirici aletler ile saçınızın şeklini koruyabilirsiniz.

Dalgalı Lob saç modeli

Lob saç modelinize küçük dokunuşlar yapmak istiyorsanız eğer ombre, blonde, babylights gibi boyama teknikleri kullanarak farklı bir havaya bürünebilirsiniz. Bu model koyu ya da açık fark etmeksizin her saç renginde uyumu yakalayacaktır. Ayrıca dilerseniz dağınık bir model olarak kullanabilirsiniz dilerseniz de saçlarınıza dalga şekli vererek kullanabilirsiniz. Daha birçok yaratıcı model uygulayabilirsiniz saç modeliniz üzerinde. Örnek vermek gerekirse, yarım toplama saç modelleri lob saçlar ile birleştirildiğinde muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Aynı şekilde yine ensede topuz modellerini de bu saç modeli ile çok rahat uygulayabilir ve değişik şekillerde farklı zamanlarda kullanabilirsiniz çünkü lob saç modelinde saçlar omuzlara doğru uzun bırakıldığı için ense topuzu yapmak da kolaylaşır. Saçlarınızı kestirdikten sonra nasıl şekil vereceğiniz konusunda tereddüt etmenize hiç gerek yok çünkü uzun saçlara kıyasla bu boyda bir saç modeli ile birçok model üretebilir, deneyebilirsiniz.

Lob kesim modelleri

Aşağıda sizin için bulduğum harika lob saç modelleri ile ilgili kesim önerilerini inceleyip yeni saç kesiminiz için bir model seçebilirsiniz. Aşağıdaki saç modelleri ve lob saç kesimlerini çok beğeneceğinize eminim!
Lob saç modeli
Şık Lob saç modeli
Dalgalı hoş Lob saç modeli
Katlı Lob saç modeli
Düz Lob saç modeli
Sarı Lob saç modeli
Siyah ve düz Lob saç modeli
Kumral Lob saç modeli
Lob saç modelleri
Harika Lob saç modeli
Sarı ve dalgalı Lob saç modeli
Kızıl Lob saç modeli
İnce telli saçlar için Lob saç modeli
Tarz Lob saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir