Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar için modeller – Kıvırcık saç stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Tüm saç modellerinde olduğu gibi, kıvırcık saçlar için de geçerli olan bir kural vardır; beğendiğiniz her saç modeli sizin üzerinizde istediğiniz gibi durmayabilir. Sizin üzerinizde istediğiniz gibi durabilmesi için yüz hatlarınızın farkında olmanız ve seçiminizi bu doğrultuda yapmanız gerekir. Bir yandan da kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen büyük bir kitle bulunmaktadır. Kıvırcık saçlarınıza size uyan bir kesim uyguladıktan sonra günlük yaşantınızda kullanmak için size uyan modelleri de belirlemeniz gerekir. Kıvırcık saçlara hacim kazandırmak biraz zor olduğu için saçlarınızı olduğu kadar sağlıklı tutmanız gerekir. Sağlıklı kıvırcık saçlar sizi olduğunuzdan daha çekici gösterecektir.
Kıvırcık saç modeli örneği

Yüz Şeklinize En Uygun Kıvırcık Saç Kesimini Seçin
Yüz şekliniz saç kesiminizi belirleyen en önemli faktörlerdendir. Mesela, yüz hatlarınız oval veya ovale yakınsa kısa kesilmiş kıvırcık saçlar sizin için daha uygundur. Köşeli yüz hatlara sahip kadınlar için ise daha çok orta uzunluktaki kıvırcık saçlar idealdir. Bunun yanı sıra, yuvarlak ve kalp yüz hattına sahip kadınlar için yüzün kenarından sarkan buklelerle donatılmış bir saç stili uygundur. Uzun yüzlü kadınlar da yine bukleli kıvırcık saçları tercih edebilir.

Platin / Kıvırcık Bob Saç Kesimi
Son zamanların en trend renklerinden olan platini, kıvırcık ve kısa saç kesimlerinizden sonra uygulayabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde uzun bir kesim için de bu rengi tercih edebilirsiniz. Ancak bu saç rengi, kıvırcık saçlı kadınları tamamlayan bir yapboz parçası gibi. Kıvırcık bob saç modeli, size kattığı özgür bir görünümün yanı sıra, hiçbir model uygulamasanız bile bu saç modeli doğal görüntüsü ile istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.
Kıvırcık bob saç modeli
Dalgalı bob saç modeli
Kıvırcık saçlar için bob saç modelleri
Kıvırcık bob saç modelleri

Kıvırcık Pixie Saç Kesimi
Pixie saç kesimi pratik kullanılabilen ve az bakım gerektiren bir saç kesimidir. Kıvırcık saçlı kadınlar, kıvırcık pixie saç kesimini saçlarına rahatlıkla uygulatabilirler. Pixie saç kesimi kendi tarzı ile saçlarınıza yeteceği için çok farklı modeller aramanıza gerek kalmaz. Ayrıca hem gündelik yaşamda hem de özel günlerinizde şık görünüşü ve rahatlığı ile size uyacaktır. Ayrıca hava şartları ne olursa olsun bu saç modelinin bozulması çok kolay gerçekleşmez.
Kısa kıvırcık saç modeli
Kıvırcık pixie saç modeli
Kıvırcık saçlar için kısa saç modeli
Kıvırcık saçlar için kısa saç modeli örnekleri
Kıvrcık pixie saç modelleri

Yandan Toplanan Kıvırcık Saç Modeli
Yandan toplanan kıvırcık saç modeli, kıvırcık saçlı kadınlar için alternatif modellerden biridir. Kıvırcık saçlı kadınlar saçlarını yandan toka ile toplayarak modern bir görünüme sahip olabilirler. Bu saç modelinin dağılma olanağı pek olmadığı için gün boyu saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınız da ki bukleler bu saç modeli ile ön plana çıkarak daha hoş bir görünüm almanızı sağlar.

Gevşek Topuzlu Kıvırcık Saç Modeli
Gevşek topuzlu kıvırcık saç modeli de pratik ve avantajlı kıvırcık saç modellerindendir. Bu saç modelinde saçlarınızda ki bukleleri yumuşatmanıza gerek kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modeli yaparken, saçlarınıza sprey sıkarsanız bukleleriniz daha dolgun bir görünüm alabilirler. Aynı zamanda saçınızın bozulup bozulmayacağı konusunda tereddüt etmenize gerek yoktur çünkü bu saç modeli kolay bozulan bir model değildir. Özel günlerinizde bu saç modelini tokalar ile kullanmak şıklık katarken, gündelik yaşantınız da gevşek bir topuz daha salaş ve özgür bir görünüm kazandırır.
Kıvırcık saçlar için topuz modelleri
Gevşek topuz modelleri
Kıvırcık saç gevşek topuz modeli
Kıvırcık saç gevşek topuz modelleri

Uzun Ombre Kıvırcık Saç Modeli
Ombre sadece düz veya dalgalı saçlar için değil ayrıca kıvırcık saçlar için de uygundur. Kıvırcık ve hacimli saçlara sahip kadınlar saçlarına ombre modelini uyguladıklarında saçlarında renk geçişlerinin yarattığı etki ve görüntü yüzünüzü ön plana çıkarıp sizin de daha otantik bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.
Ombreli Kıvırcık saç modeli
Kıvırcık saç için ombre
Kıvırcık ombre saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir