Saç Modelleri

Düz saçlar için harika saç modeli fikirleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düz saçlı kadınların, birçok kadın tarafından çok şanslı olduğu düşünülür. Düz saçlara sahip olmak kolay değildir, saçlarınızı yıpratacak bir süreç bile olabilir. Saçlarınıza ne kadar ısıl işlem uygularsanız, saçlarınız o oranda yıpranır. Düz saçlı kadınlar genellikle pürüzsüz ve ipeksi saçlara sahip oldukları için diğer kadınlara göre saçlarına daha az ısıl işlem uygulayabilirler. Düz saçlı kadınlar model konusunda da şanslıdırlar. Saçları için birçok model bulunduğu gibi saçları da yaratıcılığa açıktır. Çok fazla çaba harcamadan saçlarını sadece tarayarak bile dışarı çıkabilirler. Düz saçlı kadınların dikkat etmesi gereken şey saç bakımıdır çünkü saçlarının düz, pürüzsüz ve sağlıklı görünebilmesi için iyi bir saç bakımı şarttır. Mesela saçlarınızı haftada en fazla üç kere yıkamanız gerekir. Bu sayede saçlarınız ihtiyaç olduğu yağı üreterek saç uçlarınızın da beslenmesini sağlar. Aynı şekilde düzenli bir şekilde saç kırıklarınızı da aldırmanız gerekir. Bir diğer öneri ise elinizden geldiği kadar metal ve plastik toka kullanımından kaçının, bu tokalar uzun süreli kullanımlarda saç kırıklarına sebep olabilir. Saçlarınızı toplamak istediğinizde daha çok kumaş kaplı tokalar kullanmaya özen gösterin.

Kahküllü uzun düz saç kesimi

Düz Saçlı Kadınlar İçin Kesim Modelleri

Düz saçlar için birçok kesim modeli bulunmaktadır. Önemli olan bu modeller arasından size en uygun olanı seçebilmektir. Uygunluk göreceli bir kavram olduğu için hafif ipuçları vererek zihninizdeki model netleştirilebilir. Uzun saçlar kısa kesilerek daha maskülen ve asi modeller olarak kullanılabileceği gibi kat verilerek daha hacimli modeller olarak da kullanılabilir. Saçlarınıza bu şekilleri verirken yüz şeklinize de dikkat etmeniz gerekir. Mesela minyon bir yüz şekliniz varsa atkuyruğu şeklinde sıkıca toplanmış, ortadan ikiye ayrılan saçlar sizin için daha uygundur.

Düz ve Kısa Saçlı Kadınlar için Modeller

Düz saçlı kadınlar hem uzun saçları ile hem de kısa saçları ile harikalar yaratabilirler. Kısa saçlı kadınlar için aslında hiç azımsanmayacak kadar yaratıcı model bulunmaktadır.

Düz ve Kısa Saçlı Kadınlar için Pixie Saç Modeli

Son yıllarda sıkça kullanılan Pixie saç modeli, maskülen bir kesime sahip olsa da size gayet feminen bir hava katmaktadır.  Eğer minyon bir yüze ve uzun bir boyuna sahipseniz bu model kesinlikle sizin için tasarlanmıştır. Ayrıca pixie saç modeli ile daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Saçınızı kestirdikten sonra hiçbir çaba harcamadan sadece tarayarak dışarı çıkabilirsiniz. Pixie saç modelini kullanırken saçlarınıza hiçbir ısıl işlem uygulamanıza gerek kalmaz. Bu sayede saçlarınızı yıpranmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Düz ve ince saçlar için kısa saç modeli
Düz saçlar için çok kısa pixie saç modeli
Düz pixie saç modeli
Pixie saç modeli
Katlı düz pixie saç modeli

Düz ve Kısa Saçlı Kadınlar için Bob Saç Modeli
Bob saç modelleri kendi içerisine birçok farklı model barındırmaktadır. Düz ve kısa saçlara sahip kadınlar bob saç modelinin herhangi bir modelini kullanabilirler. Ancak katlı veya küt kesilmiş bob modelleri düz saçlı kadınlar için daha kullanışlıdır ve bu kadınlara daha hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca bu saç modelini kâkül ile de kullanabilirsiniz. Ensenizi ve boynunuzu açıkta bırakan bir model olduğu için yüz hatlarınızı ön plana çıkarır. Bu saç modelini neredeyse tüm yüz şekilleri ile kullanabilirsiniz. Kısa ve düz saçlarınıza sıra dışı bir görünüm kazandırmak bu saç modeli ile çok kolay.
Katlı kısa düz saç modeli
Düz saç modelleri
Katlı düz saç modelleri

Düz Saç Kesimleri

Düz ve uzun saçlı kadınlar için de birçok alternatif bulunmaktadır. Ancak düz ve uzun saçlara sahip kadınlar için en iyi seçim açık bırakılmış saçlardır. Düz ve uzun saçlara sahipseniz saçınızın en doğal hali ile güzel bir tarz yaratabilirsiniz. Saçınıza uygulayacağınız iyi bir bakım ile hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, saçlarınızı herhangi bir yerden ayırabilir, yandan, ortadan, çapraz, herhangi bir örgü modelini saçınıza uygulayabilir ya da atkuyruğu yaparak kullanabilirsiniz. Düz ve uzun saçlı kadınlar için seçenekler bir sonraki yazıda daha ayrıntılı bir şekilde anlatılacaktır. Aşağıdaki harika düz saç modelleri ile ilgili kesim örneklerini incelemeyi unutmayın! Sevgi ve sağlık ile kalın.
Kısa sarı düz saç modeli
Kahküllü kısa düz saç modeli
Sarı uzun düz saç modeli
Kahküllü düz bob saç modeli
Kahküllü uzun ve düz saç modeli
Küt düz saç modeli
Harika düz ve uzun saç modeli
Uzun düz saç modelleri
Katlı düz sarı kısa saç modeli
Kısa düz saç model örneği
Ombreli uzun düz saç modeli


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir