Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar için model önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba dolgun,hacimli,ahenkle dans eden saçlara sahip şanslı kadınlar. Evet kıvırcık saç ayrıcalıktır övünebilirsiniz, istediğiniz kadar gerim gerim gerinebilirsiniz ((((:  Kıvırcık saçlara sahip olmanın bir zorluk değil ayrıcalık olduğunu yazımın sonundaki görsellerden de anlayacaksınız.

Kıvırcık saçlar ele avuca sığmaz,söz dinlemez. Üstelik kabarmaya ve elektriklenmeye eğilimlidir. Bu tür sorunları yaşamamak için kıvırcık saçlarınıza ayrıca bir bakım ve özen göstermeniz gerekir. Kırıkları alınmamış kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine göre çok daha fazla karışır ve fazla kabarır. Yani kıvırcık saçlara sahipseniz artık kuaförün yolunu ezbere biliyor olmalısınız.Kıvırcık saçlara sahipseniz bunu dezavantaj gibi görmeniz çok normal. Ama bu dezavantajları avantaja çevirmek sizin elinizde. Bunun için farklı yöntem ve modeller denemek hem ruh halinizde hem de tarzınızda gelişme ve farklılıklar yaratacaktır. Şimdi bunun için neler yapabiliriz bir göz atalım:

TOPUZ
kıvırcık saç modelleri width=
Kıvırcık saçları düzene sokmak, hizaya getirmek zor dedik evet ama yapacağınız birkaç topuz modeli size hem zamandan tasarruf sağlayacak hem zarif görünüm verecektir. Bunun için yapmamız gereken çok basit; kıvırcık saçlarımızı burgu haline getirerek aşağıdan yukarı doğru ittirerek birkaç küçük firketeyle tutturuyoruz. Farklı modeller denemek isteyenler için de; kendi saçınızdan bir taç oluşturabilir ve kıvırcık saçlarınızın görüşünüzü engellemesini ve alnınıza düşmesi ihtimalini de yok etmiş olursunuz. Yaptığınız bu doğal taç modeli sonrasında kıvırcık saçlarınızı dağınık bırakabilirsiniz. Böylece özensiz gibi görünen ama fazlasıyla iddialı bir model elde edersiniz. Eğer değişik modeller arıyorsanız, topuz modelleri kategorimizi inceleyin.

ÖRGÜ
kıvırcık örgü saç modeli
Şimdi hanımların en sevdiği -en azından benim için öyle- modellerden biri olan örgüden bahsedeceğim sizlere. Örgü saç modeli toparlayıcı etkisi ve zarif görünümüyle her zaman tercih sebebi olmuştur. Aynı zamanda kolaylığı ve çabukluğu sebebiyle revaçta olan bir modeldir. Hele ki saçlarınız kıvırcıksa ve bazı zamanlar kıvırcık saçlarınız size baş belası gibi görünüyorsa örgü modeli tam da size göre. Sadeliği ile sizin kurtarıcınız olacaktır. Bu modeli kıvırcık saç modelinde nasıl kullanacağız peki? Balıksırtı örgü olarak kullanabileceğiniz gibi, iki yandan iki örgü de yapabilirsiniz ki bu da size şirin ve masum bir hava katar. Balıksırtı örgü modelinde bir nebze zorlanma ihtimaliniz olabilir fakat diğer modellere göre yine çok fazla vaktinizi ve emeğinizi çalmayacaktır. Sade bir görünüm istiyorsanız saçınızı alttan bir at kuyruğu yapıp örgü ile bitirebilirsiniz. Veyahut saç toplama işlemine hiç geçmeden direkt olarak alttan dağınık bir örgü modeli deneyebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim taç modelini, örgü şeklinde taç olarak da çok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

kıvırcık saçlar için örgü modeli

YANDAN TOPLAMA

Şüphesiz kıvırcık saç modeline en yakışan saç modeli. Neden mi böyle söylüyorum? Çünkü sade ve doğal görüntüsünün altında bir farklılık ve ayrı bir tarz yatıyor. Yandan toplanan saç modeli herkes tarafından sıklıkla kullanılan bir model değildir. Ancak kıvırcık saç modeli için idealdir çünkü saçlarınızı toplamaya çalışırken başınızda oluşan o ağrıyı yaratmaz. Kıvırcık saçlar düzene girmesi zor demiştik değil mi? İşte tam da bu yüzden saçlarımızı sıkıca toplama çabası ile baş ağrılarına ve saç çekilmelerine sebep olabiliriz. Buna sebep olmak istemiyorsanız yandan toplama modeli tam da size göre. Ayrıca bu yandan toplama modeli, saç bütünlüğünüzü korur ve daha uzun süre bozulmayan bir saç modeli sağlar. Yandan topladığınız kıvırcık saç modelini biraz olsun toka dışına taşırarak dağınık bir görüntü de verebilirsiniz.

Kıvırcık saç modelleri

Yukarıda anlattığım modeller dışında bir kaç kıvırcık saç modeli daha paylaşmak istedim. Aşağıdaki kıvırcık saç modelleri ile ilgili stil önerilerine bir göz atın.

kıvırcık saç model örneği
Harika dalgalı ve kıvırcık saç modeli
Shakira kıvırcık saç modeli
Kıvırcık uzun saç modeli
Kıvırcık saçlar için Üstten topuz modeli
Yandan saçaklı kıvırcık saç topuz modeli
Saçaklı kıvırcık topuz saç modeli
Kıvırcık saç modeli topuz stili
kıvırcık saçlar için Arkadan topuz modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir