El ve Ayak Bakımı

Kusursuz Görünen Bacaklar İçin İpuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yaz mevsiminin gelmesiyle etek, şort, elbise gibi kıyafetler de ön plana çıkmaya başladı. Bu kıyafetlerin en iyi şekilde görünmesi için kusursuz bacaklara sahip olmak isteyen birçok kadın var. Pürüzsüz ve yumuşak bacaklara sahip olmak için doğru bakımı uygulamak gerekir. Bacaklarınızın görünümünü güzelleştirmek daha parlak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için hangi tür bakımlara ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? İşte sizin için derlediğimiz kusursuz bacaklar için birkaç tavsiye.

Öncelikle cildimiz ölü deriden arındırılarak pürüzsüz görünüme kavuşur. Tıpkı yüzünüz gibi bacaklarınız da bu işleme ihtiyaç duyar. Vücut peelingi kullanarak bacaklarınızın daha pürüzsüz ve tek renk görünmesini sağlayabilirsiniz. Hazır olarak satılan peeling ürünlerinin yanı sıra türk kahvesi, şeker ya da tuz gibi evde kolayca bulabileceğiniz ürünlerle de bacaklarınızdaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Peeling sonrası en önemli aşama ise nemlendirmedir. Nemli bir cilt her zaman kusursuz görünür. Aromatik yağlar ya da güçlü nemlendiriciler kullanarak pürüzsüz bacaklarınızı daha yumuşak hale getirebilirsiniz. Nemlendiricinin yanı sıra sıkılaştırıcı kremler kullanarak da cildinizin daha sıkı ve diri görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür kremler aynı zamanda cilt tonunu eşitlediği için bacaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur.

Kadınların en çok şikayet ettiği kısım ağda sonrası oluşan kırmızı noktalar ve kızarıklıklardır. Bu görünümün olmaması için doğru şekilde epilasyon yapmanızda fayda var. Ağda kullanıyorsanız cildinizi iyice gererek uygulamalı ve ağda sonrası yağ ve pudra kullanarak kızarıklığın önüne geçmelisiniz. Dilerseniz buz uygulayarak da kırmızı görünümün oluşmasını engelleyebilirsiniz. Eğer bacaklarınızdaki tüyler için tıraş yapmayı tercih ediyorsanız tahriş olmaması için bacaklarınızı duş jeli, bebe yağı gibi yumuşak ürünler yardımıyla tıraş etmelisiniz. Ayrıca tüylerinizin kökünden alınması ve bacaklarınızın pürüzsüz görünmesi için bacaklarınızı tüylerin çıkış yönünü tersine doğru tıraş etmenizde fayda var. Bu şekilde çok daha kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bacaklarınızı duş aldıktan sonra tıraş ederseniz çok daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Tıraş sonrası cildinizi iyice nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Bu bakımlar sayesinde kusursuz görünen bacaklara sahip olabilir ve kendinize güveninizi yeniden kazanabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir