Saç Modelleri

Kız Çocukları İçin Güzel Çocuk Saç Modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kız çocukları, çok küçük yaşlardan itibaren dış görünüşlerine dikkat etmeye başlar. Bunda annenin rolü de oldukça büyüktür. Saçları uzamaya başladıkça onlarla oynamayı ve değişik modeller yapmayı çok severler. Anneler için de kız çocuklarını süslemek ayrı bir zevktir. İşte hem küçük hem de okul çağındaki kız çocukları için birbirinden harika saç modeli fikirleri..

Ters balık sırtı

ters balıksırtı saç modeli

Balık sırtı, okul saç modellerinde çok fazla tercih edilen bir modeldir. Ters balık sırtı ise hem son zamanlarda popülerdir hem de daha farklı bir görünüm kazandırır. Bu modeli yapmak için öncelikle saçları ortadan ikiye ayırmalısınız. Daha sonra örgü yapacağınız kısmı tekrar üçe tutam haline getirin. Ve balık sırtı örgüsünü tersten yapmaya başlayın. Normalde tutamları birbirinin üzerine katarak yaptığınız balık sırtını bu defa alttan örgüye katarak ters balık sırtı modeline ulaşabilirsiniz. Bu modeli ister ikili örgü şeklinde yapabilir isterseniz de ortada iki örgüyü de birleştirerek tek örgü elde edebilirsiniz.

Balerin topuzu

balerin topuz

Arkaya doğru taradığınız saçları, tepeden at kuyruğu şeklinde toplayın. At kuyruğundan ufak bir tutam ayırın. Ve kalan saçları topuz yapın. Sonrasında ayırdığınız tutamı topuza sarın. Tel toka ile bu tutamı tutturun. Bu topuzu sünger şeklinde satılan topuz tokaları ile de yapabilirsiniz.

Minnie Mouse Kurdele Fiyonk Saç Modeli

kurdele saç modeli

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu saç şekli de hem yetişkinlerin hem de kız çocuklarının en sevdiği saç modeli haline geldi. Çok sevilen Disney karakteri Minnie Mouse’un kafasında yer alan büyük fiyonk, saç modeli olarak büyük ilgi görüyor. Bu saçı yapmak için öncelikle saçların tamamını arkaya tarayın. Tepeden sıkı bir at kuyruğu yapın. At kuyruğu şeklinde saçları bağladıktan sonra alttan küçük bir tutam bırakın. Kalan tutamları ise ikiye ayırın ve ikiye ayırarak tel toka yardımıyla tutturun. İki tutamı fiyonk haline getirip tutturduktan sonra ayırdığınız tutamı bu fiyonkun tam ortasından geçirin ve tel tokalarla sabitleyin. Minnie Mouse fiyonkunuz hazır!

Bandanalı Saç Modeli

bandana kız çocuk saçı

Bandanalı saç stili de birçok annenin tercih ettiği bir saç modeli. Üstelik oldukça da pratik. Gelişigüzel ve salaş bir topuz yapın. Ve sonrasında desenli bir badanayı kızınızın kafasına geçirin. Harika bir hippi saç modeli elde edeceksiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir