Saç Modelleri

Islak Görünümlü Saç Modelleri İle Dikkat Çekin

tarafından tarihinde yayınlandı.

Moda haftalarına damgasını vuran ve birkaç sezondur popülerliğini sürdüren bir saç modeli olan ıslak görünümlü saç modeli, birçok ünlünün hem sahnede hem de kırmızı halıda da tercih ettiği bir trend haline geldi. Peki bu oldukça cool ve çekici görünen ıslak görünümlü saç modeli nasıl yapılır? İşte en güzel ipuçlarıyla sizin de bu harika modele ulaşmanız için yapmanız gerekenler.

Islak Görünümlü Saç Modeli Nasıl Yapılır?

ıslak saç modelleri
Öncelikle saç şekliniz ne olursa olsun bu saç modelini yapabilirsiniz. Ve bu modeli yapmak için saç şeklinizi değiştirmeniz gerekmez. Örneğin saçlarınız kıvırcıksa öncesinde saçlarınızı düzleştirmenize gerek yok. Saçınız kısa da olsa uzun da olsa bu modeli püf noktalarını izleyerek kolayca yapabilirsiniz.
Bu modeli yapmadan önce saçlarınızı yıkayın ve çok fazla kurutmadan bir havlu ile nemini alın. Saçınızdaki fazla suyu aldıktan sonra ise bu ıslak görünümlü modele geçiş için saç ürünleri kullanabilirsiniz. Bu modeli yapmak için köpük, jöle ya da wax gibi ürünler kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu ürünleri saç derinize temas ettirmeden sadece saçlarınıza uygulamanız gerektiğini unutmayın. Çünkü jöle ya da köpük gibi ürünleri saç diplerinize uygularsanız kötü bir görünüm oluşturursunuz.

ıslak saç modeli

Islak görünümlü saç modelini yaparken saçlarınıza şekil de vermek isterseniz, jöle ya da wax gibi ıslak görünüm kazandıracak ürünün yanı sıra saç kremi ya da sprey de kullanabilirsiniz.

Kısa Saçlar İçin Islak Görünüm

kısa ıslak saç modeli

Islak görünümlü saç modeli kısa saçlarda oldukça hoş bir görüntü yaratıyor. Cool bir hava yaratmak için bu modeli kullanabilirsiniz. Saçlarınız nemliyken arkaya doğru tarayın ve kullanacağınız ürünü saç diplerinize temas etmeyecek şekilde saçlarınızın üst kısmına sürün.

ıslak görünümlü kısa saç modeli

Daha sonra tekrar saçlarınızı arkaya doğru tarayın. Durulanma gerektirmeyen saç nemlendiricileri bu saç modeli için oldukça idealdir. Bu modeli yaptıktan birkaç saat sonra kuru bir görünüm oluşmaması için saç ürünlerinden önce bu nemlendiricilerden sürebilirsiniz.

kısa ıslak saç modelleri

Islak görünümlü saç modelinin maskulen havasını kırmak için kırmızı ruj ve dumanlı göz makyajı tercih etmelisiniz.

Orta Boy Saçlar İçin Islak Görünüm

orta boy ıslan görünümlü saç modeli
Orta boy saçlarınızın tamamını ıslak görünümlü yapabilirsiniz. Ancak ıslak görünümlü at kuyruğu ya da yarısı ıslak saç modelleri de oldukça idealdir.

Uzun Saçlar İçin Islak Görünüm

uzun ıslak saç modeli
Eğer uzun saçlarınız varsa saçlarınızın üst kısmına ıslak görünümü verip geri kalan kısmı topuz da yapabilirsiniz. Islak görünümlü saç modeli ile yapılan topuzlar oldukça popüler. Klasik modeller denemek istiyorsanız aşağıdaki ve yukarıdaki örneklerden faydalanabilirsiniz.
Uzun Saçlar İçin Islak Görünüm

Diğer saç modeli önerilerimizi görmek için saç modelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


4 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir