Soru-Cevap

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bayanların saça ilgisi oldukça büyüktür. Özellikle düz saça olan ilgileri bayanların saçlarına fön çektirmelerine neden olmaktadır. Fön sayesinde saçlarınızı dümdüz yapabilir ayrıca değişik bir hava saçlarınıza katabilirsiniz. Fakat fön çekmenin de ayrı bir tekniği vardır.

Kısa Saça Fön Çekmek

Kolay gibi görünen kısa saçlara fön çekmek oldukça zordur. Çünkü kısa olduğu için fön çekerken derinize temas etme olasılığı daha yüksektir. Peki, Kısa saça fön nasıl çekilir?

Saçınızı tamamen kurutmayın nemli bırakın. Kalın fırçalar yerine ince fırçalar fön çekerken tercih edilmelidir. Pens yardımı ile saçlarınızı her taraftan ayırmalısınız. Ayırdığınız tutamları sırayla alarak saçın alt kısmına ince fön fırçanızı yerleştirin. Saçlarınızı düzeltmeye işlemine bu sayede başlayabilirsiniz.

Fön çekme işlemine yanlardan başlayarak daha sonra ense bölümünü ve en son olarak başın üst kısımlarını fönleyerek saçınızı yapabilirsiniz. Fön çekerken sürekli aynı yere tutarsanız saçın yanmasına sebep olursunuz onun için saçınızın yanmamasına ve yıpranmamasına dikkat etmelisiniz.

Bu işlemi devamlı yaptığınız takdirde eliniz alışacak ve daha sonra kolay ve kısa bir şekilde saçlarınıza fön çekmeye başlayacaksınız. Fön çektikten sonra ise dilerseniz saçlarınızın bozulmaması için sprey sıkabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir