Soru-Cevap

Kirpik Makyajı Nasıl Yapılır?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Defne Sormuş;

Merhaba 17 yaşındayım ve makyaj konusuda pek tecrübeli değilim. Kirpik makyajı nasıl yapılır bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi günler

Cevap

Merhaba Defle Hanım 🙂

Göz makyajının en önemli detayı kirpiklerdir. Kirpik için kullanılan rimeller, maskaralar öncelikli olarak kaliteli olmalı ve gün boyunca akmadan, bulaşmadan makyajımızı korumalıdır.

Kirpik Makyajı Nasıl Yapılır?

Kirpik makyajı nasıl yapılır? Önce temiz ve kuru cilt, fondoten veya pudra ile kapatıldıktan ve fazlalıklar alındıktan sonra sürülmelidir. Rimel öncesinde kirpikler kıvırma makası ile kıvrılarak rimel işlemine geçilmelidir. Rimel fırçası tüpün içinde döndürülerek çıkarılır ve kirpik köklerinden uca doğru tene değirmeden tekrarlanan biçimde sürülür. Aynı işlem alt kirpikler için tekrarlanır.

İlk kat sürüldükten sonra fırça yardımı ile fazlalıklar alınıp yapışan kirpikler ayrılır. İkinci kat da sürülüp aynı işlem tekrarlanır. Kalıcı ve hacimli görünmesi için kirpikler pudralanarak sonra rimel sürülmelidir.

Her kirpiğin özelliğine göre farklı ürünler üretildiğinden kişi kendi kirpik özelliklerine göre ürünü alarak kullanmalıdır. Seyrek kirpikler için çift etkili ve hacimli rimeller tercih edilmelidir. Kısa kirpikler için ise takviyeli, uzatmalı yani içinde kirpik takviyesi bulunan ürünlerin kullanılması önerilmektedir. Ayrıca besleyici vitamin destekli ürünlerde kullanılması kirpiklerin bakımı ve sağlığı için tavsiye edilir.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir