Diyet

Kışın Kilo Almaya Son! Kış Diyeti ile Kilo Verin

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok insan yazın daha aktif olduğu için kilo verir veya kilosunu sabit tutar. Ancak kış aylarında hem hareketsizlik hem de açılan iştahlarla birlikte kilo vermek neredeyse imkansız hale gelir. Kış aylarında aldığınız kiloları yaza hazırlık için ilkbaharda vermek için kendinizi yıpratıyorsanız kışın kilo almamayı denemeye ne dersiniz?

İşte kış diyeti ile kilo almamak ve hatta kilo vermek için harika ipuçları.

Kapalı ve soğuk havalar insanda daha çok yeme isteği uyandırıyor. Ancak siz bu isteği alt ederek kış aylarında da fit ve zinde kalabilirsiniz. Soğuk kış akşamlarında atıştırmalıklarınızı önünüze serip dizilere kapılıyorsanız kilo almanız mümkün. Bunun yerine kış diyeti ile beslenme düzeninizi elde tutmanızda fayda var.

Kış Diyeti Nasıl Yapılır?

Yaz sıcaklarında su içmek çok daha kolaydır. İnsanlar kış aylarında su tüketimini azaltır. Kış diyeti yaparken bol bol su içmeye özen göstermelisiniz. Su içmek hem iştahı azaltır hem de yağ yakımını hızlandırır.

Soğuk kış günlerinde sahlep, sıcak çikolata gibi içecekler yerine çeşitli bitki çaylarını tüketmelisiniz. Bitki çayları hem ödem azaltır hem de kilo verme sürecini hızlandırır.

Hem yağ yakmak hem de hastalıklarından korunmak için meyve tüketmelisiniz. Bunun yanında sebze yemekleri de beslenme düzeniniz için oldukça önemli. Ara öğünlerde ya da film-dizi seyrederken meyve tüketebilirsiniz. Elbette dozunu aşmadan. Fındık, badem gibi kuruyemişler de harika bir ara öğün olabilir.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir