Soru-Cevap

Kirpikler İçin Bakım Serumu Yapımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Uzun ve kıvrık kirpiklere kim sahip olmak istemez ki? Kirpikleri dökülen ya da daha sık ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler doğal yollarla çözüm arayışındalar. Kirpikleriniz için evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bakım serumlarının nasıl yapıldığını gelin birlikte öğrenelim!

Kirpiklerin uzamasını sağlayan ürünler, kirpik serumları son yıllarda daha popüler hale geldi. Güçlü, uzun kirpiklere sahip olma arzusu maskara, kirpik kıvırıcı ve takma kirpikler gibi dış etkenleri bir noktaya getirerek yetersiz kıldırdı.

Belirli sebeplerden ötürü kirpikleri çıkmayan ya da uzamayan kirpiklerin tedavisi için bir dizi işlemle karşılaşılıyor. Fakat maliyetlerini de düşündüğümüzde evde kolayca yapılan kirpik serumları daha cazip gelmeye başladı. Kirpiklerinizin daha uzun ve güçlü olmasını istiyorsanız sizde bu serumları düzenli olarak uyguladığınızda etkili olduğunu göreceksiniz.

Kirpikler İçin Serum Yapımı

1-Hint Yağı ile Kirpik Bakım Serumu

Hint yağı, kirpiklerin yanı sıra kaşlar için de etkili bir formüldür. Yeni ve taze kıl çıkmasını sağlayan hint yağı, içeriğindeki proteinlerle kıl köklerini besliyor.

1 tatlı kaşığı hint yağı, 2 kapsül E vitamini, 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı kullanacağız. Bu serum tek seferlik olmadığı için kapaklı bir kapta yapmanız, daha sonrasında da saklamanızda yardımcı olabilir. Tüm malzemeleri bir kaba boşaltıp iyice karıştırın. Temiz kirpiklerinize temiz maskara fırçası ile serumu uygulayın. Özellikle kirpik diplerine uygulayarak serumu uygulayın. Gece yatmadan önce uygulayıp, sabah su ile temizlemeniz yeterli.

2-Argan Yağlı Kirpik Serumu

Argan yağı da kirpiklerin yanı sıra, kaşlara ve saçlara da iyi gelen bir formüldür. Özellikle saçlarınızın uçlarına uygulayacağınız argan yağı, saçlarınızın parlamasına ve besleyerek daha sağlıklı görünmesini sağlar.

1 tatlı kaşığı avokado yağı, 1 tatlı kaşığı argan yağı ve 1 tatlı kaşığı badem yağına ihtiyacımız var. Malzemelerinizi bir kapta bir araya getirerek karıştırın. Her uygulama öncesi iyice salladıktan sonra temiz kirpiklerinize her gece uygulayın.

3-Kirpiklere E Vitamini Uygulaması

E vitamini kullanmak sadece dökülmelere karşı etkili olmaz aynı zamanda büyümeyi de teşvik eder. E vitamini kapsülünü kirpiklerinize kirpik fırçasıyla birlikte uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir