Soru-Cevap

Plajda Işıl Işıl Parlayan Saçlar İçin Saç Bakım Tüyoları

tarafından tarihinde yayınlandı.

Tatildeyken ruhumuz yenilenirken saçlarımız yıpranır. Deniz, havuz ve zararlı güneş ışınları derken saçlarımız kırılmaya meyilli hale gelir. Özellikle plajda deniz suyunun etkisi ile sertleşen ve düğüm düğüm olan saçlarımızla salınmak hoşumuza gitmeyebilir. Plajda nasıl göründüğünüze dikkat ediyorsanız saçlarınız için de bir şeyler düşünmeniz gerekebilir. Saçlarınızın plajda kötü görünmesini engellemek ve yıpranmalara karşı korumak için plaj çantanıza birkaç saç bakım ürünü almanızda fayda var. İşte plajda saç bakım tüyoları.

Saçlarınızın yıpranmaması için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey denizden ya da havuzdan çıkar çıkmaz saçlarınızı temiz suyla yıkamak olmalı. Saçlarınızı tuzdan veya klordan arındırdıktan sonra yumuşaklığını tekrar kazanması için saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Saçlarınızı hem koruyup hem de bakım yapmak istiyorsanız argan yağı kullanabilirsiniz. Aktardan ya da marketlerden alabileceğiniz aran yağını saç uçlarına sıkarak ayrıca daha canlı ve parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız ince telli ve yağlıysa argan yağı yerine saç bakım spreylerini de tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tür spreyler saçları ağırlaştırmadan bakım yapmayı vaat eder. Plaj çantanıza atabileceğiniz küçük bir sprey ile saçlarınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Elidor, Pantene ya da Loreal gibi markaların çeşitli saç tiplerine özel saç bakım spreylerini tercih edebilirsiniz. Bu spreyler saçlarınızın kolayca taranmasını, uçlarının kırılmalara karşı korunmasını ve en önemlisi de parlak görünmesini sağlar.

Saçlarınız kuru ise bu tür spreyler yeterli gelmeyebilir. Deniz veya havuzun etkisiyle daha da kuruyan saçlarınızı durulanmayın saç bakım kremleri ile nemlendirebilirsiniz. Saç bakım kremleri hem muazzam bir koku verir hem de saç uçlarınızın yumuşak görünmesini sağlar. Plaj partilerinde ya da gün boyu saçlarınızın havalı ve cool görünmesini sağlamak için bu bakımları ihmal etmeyin.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir