Tırnak Bakımı

Kırılan Tırnaklara Doğal Çözüm: Hindistan Yağı Bakımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son zamanlarda sayısız faydası ile ön plana çıkan Hindistan cevizi yağı, tırnaklar için de harika bir bakım yağı görevi görüyor. Eğer tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa, sert ve kuru hale geldiyse düzenli olarak Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak güçlendirebilir ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Her mevsimde kolayca uygulanabilecek bu yöntem ile tırnaklarınızdaki tüm sorunları alt edebilir ve sağlıklı tırnak görünümüne kavuşabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Tırnaklardaki Etkisi

Özellikle kış aylarında sert ve kuru havaların da etkisiyle hem eller hem de tırnaklar oldukça hasar görüyor. Ellerinize bakım yaparken tırnak bakımını es geçmemenizde fayda var. Kötü havalar tırnak etlerinin sertleşmesine, tırnakların incelip çabuk kırılmasına ve hatta tırnak mantarı gibi sorunlara neden olabiliyor. Hindirstan cevizi yağı nemlendirici bir etkiye sahip olduğu için tırnaklarınızdaki tüm sorunları alt ediyor.

Hindistan Cevizi Yağı Tırnağa Nasıl Uygulanır?

Eğer tırnaklarınızda mantar enfeksiyonu varsa çay ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bakteriler yok olur ve mantar da hızla geçer. Hindistan cevizi yağının anti-bakteriyel özelliği olduğu için mantar oluşmasını da önlemiş olursunuz. Özellikle ellerinizi kullandığınız bir işiniz varsa ya da kimyasallara maruz kalıyorsanız bu yağ ile düzenli olarak bakım yapmanızda fayda var. Bu iki yağı küçük bir kapta ısıttıktan sonra tırnaklarınız yağı emene kadar tırnaklarınıza yedirmeniz yeterli. Hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Güçsüz Ve Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Doğal Çözüm

Tırnaklarınız inceldiyse, en ufak bir darbede kırılıyor ya da ikiye ayrılıyorsa bu yöntemle ile güçlendirebilir ve kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı Hindistan cevizini iyice eritin. Ilık haldeyken içinde birkaç damla biberiye yağı ekleyin. Ve bu karışım içerisinde tırnaklarınızı 10-15 dakika bekletin. Bekledikten sonra hafifçe masaj yapabilirsiniz. Daha sonra ılık su ile ellerinizi durulayın. Bu bakımı her gece yatmadan önce yaparsanız tırnaklarınızın hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda tırnaklarınızın daha parlak ve beyaz olmasını da sağlayacaktır. Elbette yağı uygularken tırnaklarınızda oje olmamasına da dikkat etmenizde fayda var.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir