Tırnak Bakımı

Koyu Renk Ojeyi Tırnaktan Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Koyu renk ojeler her ne kadar tırnakta harika görünse de çıkarma sırası geldiğinde zorluk yaratır. Birçok kadın koyu renk ojeleri sürmekten kaçınır. Diğer ojelere nazaran tırnaktan çıkması çok daha zor olan ve çıkardığınız koyu bir gölge bırakan bu ojeleri pratik bir yöntemle nasıl temizleyeceğinizi merak ediyor musunuz? Özellikle kırmızı, bordo ve siyah ojeler çıkarırken son derece inatçı olabiliyor.

Pamuk ve aseton yardımıyla birkaç kere silmeye uğraşmanıza rağmen kalıntılar ve izlerin kaldığını görebiliyorsunuz. Üstelik çıkarmaya çalışırken de tırnaklarınız yıpranıyor ve kuruyor. Bu ojeleri çıkardıktan sonra açık renkli bir oje sürmek de çok kötü bir sonuç doğuruyor. İşte tüm bu sorunlardan kurtulmak için en doğru yöntemle koyu renk ojeleri çıkarmaya hazır mısınız?

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkar?

Tırnaklarınızı çok fazla hırpalamadan pamuk ve aseton yardımıyla ojeyi çıkartın. Daha sonra kenarlarda kalan kalıntıları ve gölgeyi yok etmek için daha doğal malzemeler tercih edeceksiniz. İşte bunun için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • 2 su bardağı ılık su
  • 2 yemek kaşığı karbonat
  • Geniş bir kase

İki elinizin de sığacağı geniş bir kase seçtikten sonra 2 bardak ılık suyu kaseye boşaltın. Daha sonra 2 yemek aşığı karbonatı da ekleyip iyice karıştırın. Tırnaklarınızı suya batırın ve 5 dakika kadar içinde bekletin.

Beklettikten sonra tırnak kenarlarında kalan kalıntılar ve koyu izin yok olduğunu görebilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra kullanmadığınız bir diş fırçası ile tırnak kenarlarında kalan kalıntıları hafifçe fırçalayarak da yok edebilirsiniz.

Peki Koyu Renk Ojeden Kurtulmanın Diğer Yöntemleri Ne?

Birçok kişi pamuk yerine ten çorap ile çok daha iyi sonuç alır. Siz de evde kullanmadığınız ten çorabınıza aseton dökerek ojelerinizi çıkarabilirsiniz. Bu şekilde tırnaklarınızda hiç iz kalmadan ojeniz çıkmış olur.

Koyu renk ojelerinizi tırnaklarınıza uygulamadan önce tırnak koruyucu ya da şeffaf parlatıcıyı tırnaklarınıza ve taşırarak etlerinize kadar sürün. Daha sonra koyu renk ojeyi uygulayın. Böylece ojenizi çıkarmanız çok daha kolay olacaktır. Bir diğer yöntem ise asetonlu pamuğu parmaklarınızda birkaç dakika beklettikten sonra silmektir. Bu şekilde de iz kalmadan koyu renk ojelerinizi çıkarabilirsiniz.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir