Saç bakımı

Güçlü ve Sağlıklı Saçların Sırrı Kekik Suyu

tarafından tarihinde yayınlandı.

İyileştirici özelliği ile bilinen kekik, yıllardan beri birçok alanda kullanılıyor. Sağlık için çok faydalı olmasının yanı sıra saçlar için de sayısız faydası olduğu biliniyor. Kepek sorunu, saç derisi kuruması, saç dökülmesi, geç uzayan ya da seyrek saçlar için kekik suyu son derece faydalı. O halde kekik suyunu saçlarınız için nasıl kullanacağınıza geçmeye ne dersiniz?
Hazırlayacağınız kekik suyu spreyini düzenli kullandığınızda saç derinizin nemlenmesini ve nemin kepekleri önlemesini sağlarsınız. Bunun yanı sıra kekik suyuna ek olarak kullandığınız diğer malzemeler de saçlarınızın daha sağlıklı olmasını, yeni saç çıkmasının tetiklenmesini, saçlarınızın daha hızlı uzamasını ve canlanmasını sağlar.


Kekik Suyu Spreyi için gerekli olan malzemeler;
– 1 çay bardağı taze kekik
– 1 yemek kaşığı bal
– Yarım fincan elma sirkesi
Gelelim yapılışına;
Bir cam kavanozun içerisine elma sirkesini koyduktan sonra taze kekikleri ekleyin. Bu iki malzemeyi yaklaşık 3 gün bekletin. 3.günün sonunda kekik yapraklarını çıkarın ve kalan sıvıyı başka bir kaseye aktarın. Bu sıvıya bal ekleyin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sprey şişesine aktarın.


Saçlarınızı bölümlere ayırarak spreyi uygulayın ve parmaklarınızla iyice yedirin. Kekik spreyini saç diplerinize tam olarak yedirdiğinizden emin olun. Eğer vaktiniz varsa sabah yaparak gün boyu saçınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Vaktiniz yoksa yaklaşık 2 saat saçınızda kalmasında fayda var. Aynı şekilde geceden yapıp bir bone ile yatabilir ve saçlarınızı sabah da yıkayabilirsiniz. Bu spreyi düzenli olarak uyguladığınızda yalnızca kepek sorunundan kurtulmazsınız. Bu sprey saçlarınızın hem daha hızlı uzamasını hem de yeni saçların çıkmasını sağlar.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir