Saç bakımı

Kakao Yağı ile Saç Bakımı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Yağlar, saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Tropikal yağlar arasında yer alan kakao yağı da saçlara sağlık katar. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan bu yağı nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz?

Kakao Yağının Saça Faydaları

Geç uzayan, sönük, cansız ve mat saçlarınız varsa kakao yağı saçlarınızın çok daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayabilir. Yoğun nemlendirici bir yağ olduğu için özellikle kuru ve cansız saçlar için ideal yağlardan biridir. Saçları parlatmasının yanı sıra saç dibindeki kaşıntıları da yok eder. Saç diplerinde dökülme, kaşıntı ya da egzama varsa düzenli olarak bu yağ ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Kakao yağının etkisini en iyi şekilde görebilmeniz için düzenli olarak uygulamanız gerekir. Düzenli uygulamada saç deriniz temizlenir ve saçlarınız çok daha sağlıklı görünür. Koparak dökülmeler ve saç ucu kırılmaları da bu yağ ile yok olur. Eğer ince telli saçlarınız varsa ve saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız kakao yağı ile bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Kimyasal kullanımına bağlı olarak bozulan yağ dengesini düzenler ve saçlarınız nemli ve canlı görünür. Saçlarınızın hem daha dolgun görünmesini hem de normalden daha uzun uzamasını sağlar.

Saç Bakımında Kakao Yağı Nasıl Kullanılır?

Aktarlardan alabileceğiniz kakao yağının %100 doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle katı halde bulunan bu yağı saçlarınıza sürmeden önce eritmelisiniz. Bir cam kavanozun içine koyduktan sonra sıcak suda bekletmeniz yeterli. Sıvı hale geldikten sonra saçlarınıza bu yağı iyice uygulayın. Saç diplerinize masaj yaparak uyguladıktan sonra 45 dakika kadar bekletin ve daha sonra saçlarınızı durulayın.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir