Saç bakımı

Yavaş Uzayan Saçlar İçin Çözüm: Saç Uzatan Meyveler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kişinin saç sorunları arasında yer alan yavaş uzama sorunu, çeşitli yöntemlerle alt edilebilir. Saçları besleyen şampuan, saç kremi ya da maskelerin yanı sıra içten bir beslenme de yapmak gerekir. Saçlarınızın hem daha hızlı hem de sağlıklı bir şekilde uzaması için meyvelerden alacağınız vitaminler son derece önemli.

Peki hangi meyveler saç uzatır?

Sağlıklı beslendiğinizde saç kökleriniz beslenir, saçlarınız doğal parlaklığına kavuşur, saç kırılması ve dökülmesi en aza iner. Sağlıklı beslenmenin en önemli kısımlarından biri de meyve tüketmektir. Çünkü meyvelerde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu birçok vitamin yer alır. Bu meyveleri tüketerek saçlarınızın kırılmadan, kopmadan, güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Karpuz, kavun ve muzun içeriğinde bulunan A vitamini, saçınız için en önemli vitaminlerden biridir. Bu meyveleri düzenli olarak tüketebileceğiniz gibi püre haline getirdikten sonra saçlarınıza maske şeklinde de uygulayabilirsiniz.

Mandalina, kivi, çilek, greyfurt ve mandalina gibi meyveler C vitamini yönünden zengin ve antioksidan kaynağı olduğu için saçlarınızın köklerini en iyi şekilde besler. Günlük olarak 60 mg C vitamini aldığınızda saçlarınız çok daha parlak olur ve hızlı uzar.

Saç uzamasına etki eden diğer meyveler ise E vitamini yönünden zengin olan avokado ve kayısıdır. Bu meyvelerin yanı sıra E vitamini ihtiyacınızı karşılamak için yeşil zeytin, fıstık, badem, ay çekirdeği de tüketebilirsiniz. Beslenmenizde bu meyvelere yer verdiğinizde saçlarınızın günden güne daha sağlıklı uzadığını görebilirsiniz.

Saçlarınızı hızlı uzatmak için daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa buradaki önerilerimizi de incelemenizi öneririm.


2 Yorum var

 1. Sevgi

  Temmuz 7, 2018

  Saçlarım çok yavaş uzuyor hatta uzamıyor sanki kestirmeye korkuyorum. Ama içim gidiyordu kısa saç modellerine dayanamadım en son kestirdim. Çok da beğendim uzun süre kullandım ama uzatmak istediğimde uzamıyor kaç ay bekledim uzasın diye uzamadı. Umudum yoktu ama o kadar çok şey denedim bir de verdiğiniz bakım önerilerini deneyeyim dedim iyi ki denemişim. Saçlarım uzamaya başladı hızlı bir şekilde uzamaya devam ediyor. İlk defa kısa sürede istediğim saç uzunluğuna ulaşıyorum. Artık uzamaz diye istediğim modellerden vazgeçme devri bitti, kestir sıkılınca tekrar uzat yapıyorum saçlarımı omuzlarımdan biraz aşağıya kadar uzattım. Sıra belimin altına kadar uzatmak da daha önce uzadıkça yıpranıyor ve cansızlaşıyordu saçım, artık o da olmuyor hem hızlı uzuyor hem de canlı ve gür görünmeye devam ediyor. teşekkürler sonsacmodelleri.com

  • Seval

   Temmuz 31, 2018

   Ne kullandınız peki

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir