Saç bakımı

Yavaş Uzayan Saçlar İçin Çözüm: Saç Uzatan Meyveler

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kişinin saç sorunları arasında yer alan yavaş uzama sorunu, çeşitli yöntemlerle alt edilebilir. Saçları besleyen şampuan, saç kremi ya da maskelerin yanı sıra içten bir beslenme de yapmak gerekir. Saçlarınızın hem daha hızlı hem de sağlıklı bir şekilde uzaması için meyvelerden alacağınız vitaminler son derece önemli.

Peki hangi meyveler saç uzatır?

Sağlıklı beslendiğinizde saç kökleriniz beslenir, saçlarınız doğal parlaklığına kavuşur, saç kırılması ve dökülmesi en aza iner. Sağlıklı beslenmenin en önemli kısımlarından biri de meyve tüketmektir. Çünkü meyvelerde saçlarınızın ihtiyaç duyduğu birçok vitamin yer alır. Bu meyveleri tüketerek saçlarınızın kırılmadan, kopmadan, güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Karpuz, kavun ve muzun içeriğinde bulunan A vitamini, saçınız için en önemli vitaminlerden biridir. Bu meyveleri düzenli olarak tüketebileceğiniz gibi püre haline getirdikten sonra saçlarınıza maske şeklinde de uygulayabilirsiniz.

Mandalina, kivi, çilek, greyfurt ve mandalina gibi meyveler C vitamini yönünden zengin ve antioksidan kaynağı olduğu için saçlarınızın köklerini en iyi şekilde besler. Günlük olarak 60 mg C vitamini aldığınızda saçlarınız çok daha parlak olur ve hızlı uzar.

Saç uzamasına etki eden diğer meyveler ise E vitamini yönünden zengin olan avokado ve kayısıdır. Bu meyvelerin yanı sıra E vitamini ihtiyacınızı karşılamak için yeşil zeytin, fıstık, badem, ay çekirdeği de tüketebilirsiniz. Beslenmenizde bu meyvelere yer verdiğinizde saçlarınızın günden güne daha sağlıklı uzadığını görebilirsiniz.

Saçlarınızı hızlı uzatmak için daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa buradaki önerilerimizi de incelemenizi öneririm.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir