Diyet

Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflamak Mümkün Mü?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kilo vermek için çeşitli yöntemler deniyor ama iyi bir sonuç alamıyorsanız farklı yöntemleri keşfetmeye ne dersiniz? Kavitasyon yöntemi günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği ve zayıflama adına iyi sonuçlar alabildiği bir yöntem.

Peki kavitasyon yöntemi nedir?

Bir ultrason makinası yardımıyla ses dalgalarının vücuttaki yerleşmiş yağlara gönderilerek vücuttan atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Hangi bölgedeki yağlara uygulanacaksa öncelikle o cilt yüzeyin iletkenliği sağlaması için bir jel sürülür. Daha sonra o bölgeye ses dalgaları gönderilir. Bu işlem yaklaşık 40 dakika sürer ve bölgesel olarak çalışıldığında bu süre biraz daha azalır.

Kavitasyon Yöntemi ile Zayıflamak Mümkün mü?

Gelişen teknolojilerle birlikte zayıflamak için farklı yöntemler de kendini gösterir oldu. Acısız ve ağrısız zayıflamayı tercih eden birçok kişi bu yöntemi kullanıyor. İğnesiz liposuction olarak da adlandırılan bu yöntem bölgesel incelmeyi sağlıyor. Eğer yağlarınız belli bir bölgede yoğunlaşmışsa, zayıflamanıza rağmen göbeğiniz duruyorsa ya da basenlerinizde şikayetçiyseniz bu yöntemi kullanarak incelebilirsiniz. Kavitasyon yöntemi ayrıca selülitler için de kullanılmaktadır. Bu işleme başlamadan önce kişinin vücut ölçüleri alınır ve işlem sonunda bu ölçüler tekrar gözden geçirilir. Seanslar halinde uygulanan bu işlemi haftanın belirli günlerinde yaptırmanız gerekir. Kavitasyon işlemine devam ettiğiniz sürece günde en az 2 litre su tüketmeniz gereklidir. Bu şekilde fazla yağların vücuttan atımını kolaylaştırmış olursunuz. Elbette bunun yanında beslenmenize de dikkat etmeli ve düzenli olarak yürüyüş yapmalısınız. Kilo verirken bu yöntemi kullanarak hem sıkı hem de ince bir vücuda kavuşabilirsiniz

Kavitasyon Öncesi Sonrası

Kavitasyon yöntemi öncesi ve sonrası fotoğraflarını inceleyerek alacağınız ortalama sonucu tahmin edebilirsiniz.

 


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir