Diyet

Göbek Yağlarını Eriten Buğday Diyeti

tarafından tarihinde yayınlandı.

Fazla kiloların en çok toplandığı yerlerden biri olan göbek bölgesi, birçok kişi için özgüven problemi yaratır. Göbekte biriken yağları eritmek vücuttaki diğer bölgelere göre çok daha zordur. Diyet ve mekik ile birkaç ay içinde gözle görülür bir gelişme sağlanabilir. Ancak yapılacak diyetin mutlaka göbek bölgesindeki yağları eritmeye yönelik olması gerekir.

Buğday Diyeti Nedir?

William Davis adındaki bir kardiyolog tarafından ortaya atılan bu diyet; buğday esaslı besinlerin temel alındığı bir beslenme biçimidir. Kolestrol ve kan şekeri düzeylerinin yüksek olduğunu gözlemlemesi üzerine gluten bakımından zengin besinleri vücuttan atmak amacıyla bu diyeti geliştiren Davis, buğday içerikli gıdalardan uzak durarak kan şekerinin düzeldiğini ve kilo kaybı olduğunu saptamıştır.

Buğday Diyeti Nasıl Uygulanır?

Peki buğday içerikli besinlerden uzak durulan bu diyette neler tüketilmelidir? Bu diyeti uygularken hamur işi, makarna, tahıllar, kek, ekmek gibi buğdaylı besinleri kesinlikle tüketmemelisiniz. Çilek, portakal, elma gibi meyveleri ve sebzeleri bolca tüketebilirsiniz. Bunun yanında organik et, fındık, yumurta, süt ürünleri ve bitkisel yağları da sınırlı şekilde tüketmeniz gerekir. William David, bu diyeti uygularken kırmızı şarap içmenin de faydalı olduğunu belirtiyor.

Bu diyeti uygularken kahvaltıda yağsız yoğurt, badem ve çilek;

Öğle yemeğinde ızgara tavuk, esmer pirinç ve buharda pişirilmiş sebze;

Ara öğünde; esmer fasulye ve çip sebze;

Akşam yemeğinde ise içinde zeytinyağı, yeşillikler, pişmiş patlıcan ve mozzarella peyniri bulunan bir salata tüketebilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir