Makyaj Teknikleri

Kaşa şekil vermek için önemli ipuçları

tarafından tarihinde yayınlandı.

İDEAL KAŞ İÇİN SADECE İKİ ADIM

Kaş düzeltme herkes için gerekli bir işlemdir çünkü değişim gerçekten çok şaşırtıcı olabilir. Kaşlar gözümüzün çerçevesi gibidir. Doğru bir kaş şekli yüzünüzü aydınlatıp gözlerinizi ortaya çıkarabilir. Yine de, cımbıza uzanmadan önce bir profesyonelden yardım almanız iyi olacaktır. Kendi doğal kaşlarınıza sadık kalmalısınız çünkü ne kadar cımbız kullansanız da kaşlarınıza olduklarından farklı bir şekil veremezsiniz. Bazı kaşlar yay şeklinde uzayarak çıkar, bazılarıysa düz bir çizgide ve kaş şekillendirirken de bu farklılıklara dikkat etmeliyiz.

Size iki püf noktası daha söyleyeceğim. İlk olarak daha gür kaşlar her zaman daha genç gösterir, gerçekten! Bu yüzden kaş alırken aşırıya kaçmanızı önermem. Zaten çok alınmış kaşlara sahipseniz de bunu kamufle etmek için ilerki yazılarda paylaşacağımız makyaj çözümlerinden yararlanabilirsiniz. İkincisi, sakın modaya uymayın! Moda sürekli değişir ve siz de aslında yüzünüze hiç gitmeyen bir kaş şekliyle kalakalırsınız. Özet olarak, her zaman kaşlara yüzümüze ve uzama şekline uygun işlem yapmalıyız.

İhtiyacımız olan üç malzeme var ; cımbız, kaş fırçası ve küçük bir makas.

1) KAŞ KISALTMA

kaş kısaltma 2 kaş kısaltma

Genelde kaşlar göründüğünden uzundur çünkü uca doğru rengi açılır ve kıvrılmaya başlar. Kaşı kısaltarak bu renk geçişi ve kıvrılma ortadan kalkacağı için de daha temiz bir görünüme girerler. Bu işlemi uygulamak için, fırçayla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve kaşınızın üst çizgisini geçenleri makasla kesin. Sonra aynı işleme aşağıya doğru tarayarak devam edin, bu sefer alt çizgiyi geçmeyecek şekilde. Eski yerlerine geri taradığınızda yüzünüzde artık daha yumuşak ve derli toplu kaşlar olduğunu farkedeceksiniz

2) KAŞ TEMİZLEME

kaş temizleme

Şimdi cımbızı ele alma zamanı. Kaş almak için en uygun zaman buharlı bir banyodan sonrasıdır. Gözenekleriniz açılacağı için daha az acı hissedersiniz. Günışığından yararlanmayı da ihmal etmeyin. Cımbızı hep kaşların çıkış yönüne doğru kullanın. Ters yöne doğru çekmek kıl kesesine zarar vereceği için ileride kaşlarınız düzgün şekilde çıkmayabilir. Doğuştan gür kaşlara sahipseniz sakın onları kalem gibi incecik almayın. Emin olun yüzünüzün daha gür kaşlara ihtiyacı vardır. Sadece tarayıp şekil verin ve kaşlarınızı fazla almayın.

Cımbız kullanırken iki kaşı da eşit almak oldukça zordur, çünkü insan suratı asimetriktir ve kaşlar da birbirinin aynı şekilde çıkmaz. Kaşlara daha simetrik bir görünüm katmak için cımbızla alırken hep bir sağa bir sola çalışmakta fayda vardır. Kaş değiştirerek ilerlemek, cımbıza ve onu nerede ne kadar kullanmanız gerektiğine daha hakim olmanıza yarayacaktır.

KAŞA ŞEKİL VERME

kaşa şekil vermek 1

1. Burnunuza değecek şekilde herhangi bir kalemi dik tutun. Kaşınıza gelen noktasını işaretleyin (Bunu yaparken kaş kalemi de kullanabilirsiniz). Bu nokta kaşınızın başlaması gereken yerdir.

kaşa şekil vermek 2

2. Kalemin altı burun deliğinize gelecek ve gözbebeğinizden geçecek şekilde tutun. Kaşınıza değen nokta, yayın en yukarıya çıktığı yer olmalıdır. Kaşınızı başladığı noktadan buraya kadar ufak ufak inceleterek alırsanız güzel bir yay şekli verebilirsiniz.

kaşa şekil vermek 3

3. Yine kalemi burun deliğinize dayayıp, bu sefer gözünüzün dışarı köşesinden uzatın ve kaşa gelen yeri işaretleyin. Burası kaşın bitimi için ideal noktadır. Buraya kadar kaşınızı biraz daha inceleterek alıp ona son şeklini verin.

İpucu: Gür olmayan kaşları geri çıkarmak için en az bir iki ay onlara ellemeyin. Ayrıca, kaş çıkarmak için piyasada uygun ürünler de bulunmaktadır. Araştırıp, profesyonelinize sormaktan çekinmeyin.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir