Saç renkleri

Trend Alarmı: Kaplan Gözü Saç Rengi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son yıllarda saç rengi trendleri arasında en çok kahve tonlarını görüyoruz. Saçları daha canlı ve doğal gösteren kahve tonları, birçok kadının da favorisi oldu. 2017 saç rengi trendleri arasında en çok konuşulan kahve tonlarından biri de hiç kuşkusuz kaplan gözü saç rengi oldu. Adından da anlaşıldığı gibi kaplan gözünden esinlenerek oluşturulan bu saç rengi aslında iki tonu barındırıyor. Eğer siz de saçlarınızı kahve tonlarına boyatmaya karar verdiyseniz saç trendlerini takip edin ve bu muazzam kaplan gözü saç rengini tercih edin.

Peki Kaplan Gözü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Son zamanlarda popüler olan saçlara ışıltı katma yöntemi kaplan gözü trendinde de tercih ediliyor. Saçlarınızın daha canlı görünmesi için yapılan balyaj yöntemi saç renginizden iki ya da üç ton açık bir renk ile uygulanıyor. Kaplan gözü saç renginde ise kahve ve altın tonları kullanılıyor. Koyu kahve saçların aralarına ve uçlarına atılan bal rengi ya da altın tonları ile elde edilen kaplan gözü saç rengi özellikle dalgalı saçlar için harika bir seçenek.

Jennifer Lopez, Selena Gomez, Jessica Alba gibi ünlülerde görebildiğimiz bu saç trendi, çarpıcı saçlara ulaşmak için muazzam bir seçenek. 2017 saç trendleri arasından günlük olarak kullanabileceğiniz renkler arıyorsanız bu balyaj yöntemini tercih edebilirsiniz.

Kaplan Gözü Saç Rengi Evde Boyanabilir Mi?

Saçları daha parlak, canlı, ışıltılı ve hareketli gösteren kaplan gözü saç rengi trendi, hem uzun hem orta boylu saçlar için uygun. Saçlarınız cansız ve sıradan görünüyorsa ve tek bir dokunuşla saçlarınızın farklı görünmesini istiyorsanız siz de bu trendi uygulayabilirsiniz. Ombre trendi yavaş yavaş popülerliğini yitirirken saç aralarına ışıltı katmak çok daha moda. Siz de saçlarınızı kaplan gözü saç rengine boyatmak istiyorsanız bir profesyonele başvurmanız şart. Saç aralarına ve uçlarına balyaj atılarak elde edildiği için evde kendi imkanlarınızla yapmanız iyi sonuçlar vermeyebilir.

Saçların tamamına önce kahverengi uygulandıktan sonra uç ve ara kısımlara önce açıcı işlemi yapılır ve daha sonra altın rengi uygulanır. Bu şekilde saç aralarında ışıltılar oluşur.

İşte sizin için seçtiğimiz harika kaplan gözü saç rengi örnekleri!


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir