Saç renkleri

Desenli Saç Trendi İçin Hazır Mısınız?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Renkli saç trendi popülerliğine devam ederken daha eğlenceli saç trendleri de gün yüzüne çıkıyor. Saçlarınızda farklı desenleri görmeye ne dersiniz? Bir şablon yardımıyla yapılan saç desenleri ile farklı görünecek ve herkesi kendinize hayran bırakacaksınız.

Peki Nedir Bu Saç Deseni Trendi?

Hair stencilling denilen trend, farklı renkler kullanarak şablonlarla saçlarınıza desen çıkartmaktan ibaret. Saçlarınızda kalpler, puantiyeler, kelebekler ve hatta çiçekler olmasını ister miydiniz? Bu trend ile saçlarınızı farklı renklere boyamaktan çok daha çarpıcı bir stile kavuşabilirsiniz.

Saç Desenleri Nasıl Yapılır

Her ne kadar uygulaması biraz cesaret istese de kalıcı olmayan renkli boyalar kullanarak geçici bir süreliğine eğlenceli saçlar elde edebilirsiniz. Bu trendi düz saçlarda uygulamak gerekiyor. Eğer dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa bu desenleri yapabilmeniz için saçlarınızı düzleştirmelisiniz. Saçlarınızın sabit kalması için düzleştirdikten sonra sprey sıkmayı da ihmal etmeyin. Daha sonra saçlarınıza vermek istediğiniz şeklin şablonunu seçmeniz yeterli.

Bu şablonları hobi marketlerinden satın alabileceğiniz gibi kendi imkanlarınızla kartondan da yapabilirsiniz. Saçlarınızda desen çıkartmak için renkli saç spreyleri ya da saç tebeşirleri kullanabilirsiniz. Hangi bölgeye desen uygulayacağınızı belirledikten sonra şablonu o bölgeye tutarak boyayı uygulayabilirsiniz. Farklı şablonlar ve farklı renkler kullanarak rengarenk desenler oluşturabilirsiniz. Kullanacağınız renkleri ve desenleri tamamen kendi zevkinize göre seçebilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek saç deseninizi(hair stenciling) nasıl yapacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu harika trendi günlük hayatın yanı sıra özel davetlerde, düğün ya da nişan gibi gecelerde de uygulayarak herkesten farklı bir stile sahip olabilirsiniz. Kalp ya da çiçek desenlerinin yanı sıra metalik dövmeler, puantiye, siyah-beyaz çizgiler gibi yaratıcı ve marjinal seçimler de yapabilirsiniz.

Saç Deseni Örnekleri

İşte sizin için seçtiğimiz en güzel hair stencilling örnekleri.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir