Saç renkleri

Color Melting/Eriyen Saç Rengi Trendi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Farklı saç trendleri ile saçlarınızın hiç olmadığı kadar güzel görünmesini ister misiniz? Son zamanlarda birbiri ardına çıkan saç rengi trendleri arasında en çok konuşulanlardan biri color melting yani eriyen saç rengi trendi oldu. Saçlarınızın hem sağlıklı hem parlak hem de çarpıcı görünmesi için siz de bu trendi uygulayabilirsiniz.

Peki Nedir Bu Eriyen Saç Rengi?

Balyaj ve son zamanların en popüler uygulaması ombre tekniklerinin birleşiminden oluşan color melting, aslında birkaç rengin geçişli olarak saçlara uygulanması anlamına geliyor. Bu uygulama ile birlikte saçlarınız diplerden uçlara doğru birkaç ton değiştirerek devam ediyor. Elbette seçeceğiniz renk tonlarının birbiri ile uyumlu ve birbirine geçebilecek renkler olması gerekiyor. 3 ya da 4 rengi kullanarak harika bir eriyen saç rengi uygulaması yapabilirsiniz. Bu tekniğe eriyen saç rengi denmesinin en önemli sebebi ise sert geçişler değil renk tonları arasındaki yumuşak geçişlerdir. Bu yumuşak geçişlerle birlikte saçlarınız hem gösterişli hem de doğal bir görünüme kavuşabilir.

Color meltin trendini karamel, kumral, çikolata kahve gibi kahve tonlarındaki renkleri bir araya getirerek yapabileceğiniz gibi pudra pembesi, bebe mavisi, gri gibi pastel tonlarla yaparak da rengarenk saçlar elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz renklerin birbirine iyice geçmesi bu tekniğin uygulanması için geçerli.

Eriyen saç rengi trendini bir uzmana danışarak yapmanızda fayda var. Renk geçişlerinin olabildiğince yumuşak olması için doğru şekilde uygulanması şart.

İşte sizin için seçtiğimiz en güzel eriyen saç rengi trendi örnekleri.

   


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir