Saç renkleri

Kahverengi Göze Uygun Saç Renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç rengi seçimi yaparken göz renginizi ön planda tutmanız son derece önemli. Saçınızın rengi gözlerinizle uyum yakaladığında gerçekten çok hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer saç renginizi değiştirmeye karar verdiyseniz göz renginize en uygun renkleri belirleyip bu renkler arasından seçim yapmalısınız. Gözlerinizle uyum sağlayacak ve hatta gözlerinizi çok daha ön plana çıkaracak bir renk seçmenizde fayda var. İşte bu aşamayı kolaylaştırmak için sizinle kahverengi gözler için saç rengi tavsiyelerini derledik.

Kahverengi Göze Uygun Saç Rengi

Saç rengine karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar göz renginiz, cilt tonunuz ve yüz tipinizdir. Bütün bu unsurları düşünerek uygun bir renk bulduğunuzda olduğunuzdan genç, sağlıklı ve de güzel görünebilirsiniz.

Kahverengi Göze Uygun Saç Rengi

Kahverengi göz rengine sahipseniz size uygun birçok saç rengi bulunuyor. Farklı cilt tonuna göre saç rengi seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer kahverengi gözlü ve sıcak cilt tonlu biriyseniz kahverengi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Sıcak alt tonlu olduğunuz için toprak tonları size oldukça uyum sağlayacaktır.

Kahverengi Göze Uygun Saç Renkleri
Bu tonlar arasında en popüler saç renkleri koyu kahve, çikolata kahve, orta kahve ve kumraldır. Bu renkler kahverengi gözlerinizi çok daha ön plana çıkaracak ve sizi hoş bir görünüme kavuşturacaktır. Kahverengi saç rengine biraz daha ışıltı katmak için bal ya da karamel tonlarında gölgeler kullanabilirsiniz.
kahverengi saç
Karamel, açık kumral ya da bal rengi gibi saç renkleri gözlerinizin renginin biraz daha açık algılanmasını sağlar.Aşağıdaki örneği incelerseniz demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
karamel saç

Kızıl, kestane ya da koyu kumral gibi renkler ise göz renginizi çok daha koyu gösterir. Gözlerinizi daha koyu göstermek istiyorsanız kumral renkleri tercih edebilirsiniz. Referans için aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.
kızıl kahve saç rengi
Eğer cilt alt tonunuz pembe ise soğuk cilt tonlusunuz demektir. Kahverengi göz ve soğuk cilt alt tonuna sahip kişiler, açık kahve, kumral ya da kül sarısı gibi renkleri tercih edebilir. Ancak daha yumuşak ve sıcak bir görünüm istiyorsanız karamel, bal sarısı gibi sıcak alt tonlu renkler de tercih edebilirsiniz.
küllü saç rengi
Altın sarısı ya da buğday tonlarında gölgeler barındıran saç renkleri sizi hem genç hem de canlı gösterecektir. Bu açık tonlu saç renkleri göz renginizin de biraz daha açık algılanmasını sağlar. Ve ışıltılı bir görünüme kavuşursunuz.
ışıltılı saç rengi
Diğer renk önerilerimiz için saç rengi sayfamıza göz atmayı unutmayın.


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir