Saç renkleri

Genç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Genç yaşlarda, saç rengini ve modelini değiştirmek oldukça kolay. 20’li yaşlardayken istediğiniz hemen her şekli ve rengi denemek gibi bir avantajınız var. Ama yaş ilerledikçe maalesef bu durum biraz değişiyor. Yaşın ilerlemesiyle birlikte saç dokusunun zayıflaması ve hacim kaybetmesi de bu değişimlerin yapılmasını engelleyen sebepler arasında yer alıyor. Kuru, cansız ve hacimsiz bir saç görünümü oluştuğundan saçlarınızı güzel gösterecek bir renk ve modele ihtiyaç duyuyorsunuz. Düzenli olarak bakım yaparak ve doğru saç rengini bularak sizi genç gösterecek harika saçlara kavuşabilirsiniz. Aşağıda Emma Stone’nin kullandığı saç renklerini görebilirsiniz. Kullandığı renkler genç gösteren saç renkleri arasındadır.

Genç Gösteren Saç Renkleri

Genç Gösteren Saç Renkleri

Doğru saç rengiyle en az 5 yaş genç gösterebilirsiniz. Yalnızca beyaz saçlarınızı kapatmak için saçlarınızı boyamanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Farklı ve size uygun saç rengi ile beyazlarınızı kapatmanın yanında cildinize de canlılık ve renk kazandırabilirsiniz. Bu da yaşınızın olduğundan çok daha genç görünmesini sağlar. Genç gösteren saç rengini bulduktan sonra bir de yüzünüze yakışan bir saç kesimi de tercih ederseniz harika görünüme kavuşmuş olursunuz. Peki genç göstermek için hangi saç renklerini tercih etmek gerekir?

Kumral ve Kahverengi Saç Renkleri

doğal kumral saç
kumral saç rengi

Toprak tonları, sıcak renklerden oluştuğu için doğal bir görünüme kavuşturur. Kahverengi ve kumral saç renkleri doğal bir görünüm verdiği için sizi genç gösterir.

kahve saç rengi

kumral saç

Kendi saç renginizden birkaç ton açık bir toprak tonu tercih edebilirsiniz. En iyi ve saçları canlı gösteren toprak tonları arasında çikolata kahve, açık kumral ve kızıl kahve yer alıyor.

Kızıl Kahve Tonları
koyu kahve saç
Kızıl kahve saç rengi

Kızıl tonları pek çok kadının sevdiği bir saç rengi olsa da çok fazla parlak kızıl bir ton tercih etmemenizde fayda var. Kızıl ve kahverengi karışımı bir renkle çok daha canlı görünebilirsiniz. Gölgeli bir kızıl kahve ideal seçim olabilir.

Altın Sarısı Saç Rengi
altın sarısı saç

Eğer doğal saçlarınız sarıysa altın sarısı rengini deneyebilirsiniz. Altın sarısı yaparken dikkat etmeniz gereken kısım ise gölgelerin doğal saç renginizden birkaç daha koyu olmasıdır. Böylece daha derin ve tok bir renk yakalarsınız.

Koyu Sarı Saç Rengi
koyu sarı saç rengi

Platin sarısı gibi çok fazla açık sarı renkleri cildinizi soluk gösterebilir. Bunun yerine daha koyu sarı saç rengi veya kızıl tonu içeren sarı saç renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer açık sarı saç rengi yapmakta kararlıysanız koyu gölgelerle görünümü ısıtabilirsiniz.


10 Yorum var

        Yorum yapın

        E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir