Saç Modelleri

Kahküllü saçlar için harika kahküllü saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saçlarınız yaratıcılığınızın simgelerinden biridir. Günlerce aynı saçı aynı tarzda kullanmak bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. Bu dönemi yaşayan kadınların çoğu hayatlarında en az bir kez saçlarını kahkül ile kullanmışlardır. kahkül kullanmanın bir avantajı, kesiminin kolay olmasıdır. Eğer alnınız üzerinde düz bir kahkül kesecekseniz bunu birkaç video izleyerek rahatlıkla evinizde yapabilirsiniz. Tercih sizin, dilerseniz saçlarınızı bir profesyonelin ellerine de bırakabilirsiniz. Ortaokul, lise, üniversite hatta ilkokul çağında, kadınların çoğu bir kez aynaya bakıp “kahkül bana yakışır mı? “ diye sormuştur. kahkül, özellikle alnı geniş kadınlarda daha hoş bir görünüme sahiptir ve kadınları daha genç gösterdiği de rahatlıkla gözlemlenebilir.  Aynı şekilde elmacık kemikleri belirgin olan kadınlar da kahkül kestirerek sıra dışı ve güzel bir görünüme sahip olabilir. kahkül, genelde kaşların biraz üzerinde kesildiği zaman en ideal halini alır. Tabi bu kesim tarzının dışında da birçok kesim tarzı bulunmaktadır. Diğer saç modellerinde olduğu gibi kahkül de sizin tarzınıza ve yüz şeklinize göre şekil alır.

Katlı sarı kahküllü uzun saç

Yüz Şeklinize En Uygun Olan kahkülü Seçin

– Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların pek kahkül tercih etmediklerini söyleyebiliriz. kahkül yüz hatlarını daha da belirginleştirip yüzünüzü olduğundan yuvarlak gösterebilir. Tabi ki bu durum kahkül kestirmenize engel değildir. Eğer yüz hattınız yuvarlak ise size yakışacak olan kahkül; yan kahküldür. Bu kahkül modeli ile yüzünüz daha uzun gözükebilir ve böylelikle istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

– Alnı geniş olan bir yüz hattına sahip iseniz, kahkül için en ideal yüz hattı sizinkidir. Kaşlarınızın biraz üzerinde gayet düzgün bir kahkül kestirerek hoş bir görünüm içerisine girebilirsiniz. Avantajlarınızdan biri bu tarz da bir kahkülü kendiniz de kesebilirsiniz, biraz cesaret ve kendinize güveninizin olması yeterlidir. Bir de iyi kesen bir makas şart!

– Alnınız yeterince geniş değil, yüz hattınıza göre dar ise göz kapaklarınıza kadar gelecek şekilde uzun bir kahkül kestirmeniz sizin için daha idealdir.

– Eğer oval yüz hattına sahipseniz, tercih etmeniz gereken kahkül modeli; yan kahküldür. Bu tarz bir kahkülü hem uzun saç ile hem de kısa saç ile kullanabilirsiniz.

Kahküllü saç modelleri

Saç Tipinize Göre En İdeal kahkülü Seçin

– Düz ve dalgalı saçlara sahip kadınlar için en ideal kahkül kesimi; uzun yan kahküldür. Bu kesim, yüz hatlarınızın güzelliğini daha da ön plana çıkararak (özellikle elmacık kemiklerinizi)size gizemli bir hava katacaktır.

– Sadece düz saçlara sahipseniz uzun ve kalın kahkül bugüne dek aradığınız kahkül modelidir. Geniş bir yüz hattına ve düz saçlara sahipseniz kesinlikle bu kahkül kesimi sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecektir. Dikkat etmeniz gereken bir husus; eğer saçınızın ayrımında doğuştan gelen ya da sonradan olan bir sorun var ise kahkülü ayırmada da sorun yaşayabileceğiniz için bu kahkül kesiminden kaçınmanız gerekir.

– İnce ve dalgalı saçlara sahip kadınlar da çerçeve kahkül kestirerek hoş bir görünüme sahip olabilirler. Bu model yüzünüze asıl hacmini verirken elmacık kemiklerinizi de daha görünür kılar.
– Ne çok kalın ne de çok ince uzun saçlara sahip değilseniz ve kahküllerinizin uzamasını sorun etmiyor, rahat bir görünüme sahip olmak istiyorsanız dağınık kahkül size göre en ideal kesimdir. Böylelikle kahkülleriniz uzasa bile saçlarınıza karışacağından ilk başta elde ettiğiniz hoş görünümünüz süreklilik içerisinde ilerler.

– Hafif dalgalı, düz kısa saçlara sahip olan kadınlar kesinlikle kısa kahkül tercih etmelidir. Bu kesim biraz da “pixie” modelini andırmaktadır. Uzaması da zaman alacağı için bu kesimi uzun süre ilk günkü rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kahküllü saç kesim önerileri

Orta boy düz kahküllü saç modeli
Uzun kahküllü saç modeli

Dalgalı ve uzun kahküllü saç stili
uzun dalgalı kahküllü saç modeli
Uzun ve düz kahküllü saç şekli
Karışık omuz hizasında kahküllü saç
Uzun sarı kahküllü saç
asimetrik uzun kahküllü saç stili
Sarı kahküllü saç
Dalgalı sarı kahküllü saç
Yandan kahküllü saç stili
Dalgalı kahküllü saç şekli
Kahkğllü küt saç modeli
Uzun kıvırcık kahküllü saç stili
Kahküllü küt kesim saç modeli
Orta boy dalgalı kahküllü saç
Orta boy kahküllü saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir