Saç Modelleri

Kahkül saç kesimleri ve Şık kahküllü saç stilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Merhaba bakımlı ve güzel bayanlar..
Bugün sizlere, kadınlara belki de en çok yakışan model olan kahkül ve kahkül saç kesimleri ile ilgili derlediğim yazımı sunacağım.Kahkül belki de moda ve saç dünyasında 2016 yılının en büyük stil patlamasını yaşatacak bizlere. Kahkül saç modelleri ve kesimlerinden bahsederken birçok alt kategoriyle karşılaşacağız. Bu kategoriler kahkülün kesimine, yapısına, çeşidine, yüz yapısına uygunluğuna ve rengine göre farklılıklar gösteriyor.

Kahkül, kullanımı zor ve cesaret isteyen bir saç modelidir. Şöyle ki, başta temizliği çok önemlidir. Temizlik dışında, saçızın türüne göre kahkülünüze şekil vermek de kolay iş değildir. Ama hangi kadın kolayı sever ki zaten? Güzel görünmek biz kadınlar için yegane motivasyondur ve bunun için elimizden geleni yaparız. Eh konu zorluk olunca bunun da üstesinden kolayca geliriz. Konumuza dönecek olursak, kahkül kullanım zorluğuna rağmen sık tercih edilen bir saç modelidir. Sebebi ise havalı ve farklı görüntüsüdür. Siz de o havayı ve cesareti yakalamış hanımlardansanız buyrun önerilerimize..

Saç kesiminize göre hangi kahkül çeşidini seçmelisiniz? Saç renginize göre hangi kahkül kesimini uygulamalısınız? Saç boyunuza göre hangi kahkül modelini denemelisiniz? İşte bütün bunların cevabını bugün birlikte öğreneceğiz.

Kumral küt kahküllü saç kesimi
Orta boy saçlar için kahküllü saç modeli önerileri; orta boy saç kesimi her şekle uygunluğu yönünden en revaçta olan saç kesimidir. Kadınların işini kolaylaştırması yönünden birçok kadın tarafından tercih edilir. Orta boy saç kesimi sizi tek seçeneğe bağlılıktan kurtarır. Bu saç kesimini ister toplu ister açık ve dağınık kullanın her modele yakışacaktır. Kahküllü orta boy saç kesiminin en güzel yanı, kahküllerinizi ortaya çıkarmak istemediğiniz anlarda saçınızı dağınık bırakıp dikkkati kahküle değil saçlara çekebilmenizdir. Böylelikle kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız onu kullanma özgürlüğüne sahip olursunuz. Saçlarınızı açık bırakmak istemiyorsanız ve kahküllü saç modelinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, saçınızı tepeden ufak bir topuz veyahut at kuyruğu modeli yapmanız yeterli olacaktır. Şahsi fikrimi söyleyecek olursam; topuz saç modellerini kahkül kesimiyle çok yakıştırıyorum ve kendi kahkül modelimi de çoğunlukla böyle kullanmayı tercih ediyorum. Orta boy saç kesiminize uygun olarak kahkülünüzü yandan, ortadan, perçem gibi de kullanabilirsiniz. Renklere göre de çeşitlilik gösteren bu modellerin her yüz tipine uygulanmaması gerektiği de bilinmelidir. Göz ve saç renginizin uyumu kahkül kesiminizi etkiler ve bu uyum çerçevesinde kahküllerinizle gözleriniz arasındaki mesafeyi belirlersiniz.

Kısa sarı kahkül saç modeli

Kısa veya küt saçlara sahipseniz kahküllerinizi de kısa tutmanız size ayrı bir hava ve modernlik katacaktır. Kısa kahküllerin uzun süre istendiği şekilde kalmaması acı bir gerçektir fakat gülü seven dikenine katlanır değil mi hanımlar? Hele ki sarı,küllü ya da platin rengi saçlara sahipseniz bu kısa kahkül kesimi tam size göre. Saçlarınızın kısalığına göre kahkül boyunuzu ayarlamak çok hoş bir görünüm yaratacaktır.

Uzun kahküllü saçlara sahipseniz saç modeli konusunda pek problem yaşayacağınız söylenemez. Her modeli uygulamanıza imkan veren bu saç şekliyle kahküllerinizi ön plana çıkarmak için çok fazla stil deneyebilirsiniz.Kahküllü uzun saçlarınıza uygulayacağınız balık sırtı örgü modeli tamamen yüzünüzü ön plana çıkaracak ve kahküllerinizin dikkat çekmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde klasik saç örgüsü de farklılık simgesi olan kahkülünüze masumane bir hava katacaktır.

Kahküllü saç kesimleri

Kahkül modelinin bu farklı hava katma özelliği, ne zaman nerede nasıl görünmek istiyorsanız öyle görünmenizi sağlar. Yapmanız gereken tek şey yüz tipinize uygun kahkül kesimini , ruh halinize uygun kahkül şeklini uygulayıp kendinizi mutlu hissettiğiniz o anın tadını çıkarmak.. Aşağıda sizin için seçtiğim harika kahkül modellerinin hepsine bayılacaksınız!
Katy Perry kahküllü saç modeli

Sarı uzun kahküllü saç modeli

Orta boy kahküllü saç modeli

Katlı uzun kahküllü saç kesimi

Uzun kahverengi düz kahküllü saç modeli

 

Bakır kızıl dalgalı kahkül uzun saç modelli

Uzun kahküllü dalgalı saç modeli

Rihanna kahkül saç kesimi

Dalgalı kısa kahküllü saç kesimi

Uzun dalgalı kahküllü kahverengi saç modeli

 

Küt saç kesimi

Kahküllü uzun ombre saç modeli

Uzun kumral parıltılı kahküllü saç kesimi
Uzun topuz kahküllü saç modeli

Bakır dalgalı kahküllü saç kesimi

Sarı uzun kahküllü topuz saç modeli

kısa kahküllü sarı saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir