Saç bakımı

İnce telli saç bakımı ve ince telli saç kesim önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce telli saç tipi, bakımı zor olan saç tiplerindendir.Bu yazımda; avantajları olduğu gibi dezavantajları da olan bu saç tipi ile hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler vereceğim. Ben de ince saçlara sahip bir insan olduğum için bu konu hakkında epey bilgi sahibi oldum. Şöyle ki ince telli saçlara sahipseniz kalın telli saçlara oranla daha kolay yıpranan ve kırılan bir saç tipine sahipsiniz demektir. İnce telli saçların en büyük dezavantajı budur. Fakat bu sorun çözülemeyecek bir sorun değildir. Bu saç tipi aynı zamanda yağlı saç tipine de örnek oluşturur ki fazla yağ üreten saç derisi yıpranmalara ve saç kayıplarına sebep olur.Bu tarz sorunları çözmek için uzman görüşü alabileceğiniz gibi kendi yöntemlerinizden de faydalanabilirsiniz.

Şimdi size,kendimce kullandığım bu basit yöntemlerden ve ince telli saçlar için bakım önerilerinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle ince telli saçlarınız için uzun saç kesimleri kullanmayı tercih ediyorsanız, saçlarınıza çok fazla ilgi göstermeniz ve bakım yapmanız gerekiyor. Uzun boy saçlar, her zaman bakımı için ayrı bir özen gerektiren saç şeklidir. Bu sebeple hem ince telli, hem de uzun saçlarınız varsa, ihmal etmemeniz ve günaşırı uygulamanız gereken şeyler var. Bunlardan birincisi; saçlarınızı her gün taramanız gerekli. Bu tarama işlemi ,dökülmeyi ve karışıklığı önleyecektir. Her gün taradığınız ince telli uzun saçlarınız özel yapım taraklarla (iyon teknolojisine sahip fırçalar,organik kıl yapım fırçalar vs..) tarandığı takdirde sağlıklı ve parlak da görünecektir.
ince saç tipi için uzun saç modeli
İkincisi; saçlarınızın temizliği ve hijyeni çok önemlidir. Bunun sebebi ise İnce telli saçların yağlanma problemine yatkın olmasından dolayıdır. Günaşırı olmasa bile iki günde bir mutlaka yıkanması gerekir. Benim bazen günaşırı yıkadığım oluyor ki bunun pek doğru bir hareket olduğu söylenemez. Çünkü fazla yıkanan ve saç derisinin sahip olduğu vitamin ve minerallerden arındırılan saç, bir süre sonra sağlıklı durumunu kaybeder. Çünkü saçın sahip olduğu ve derinin kendi ürettiği bu yağ saça gerçekten çok faydalıdır. Yıpranmalara karşı saçlarınızı korur.Ayrıca ince telli saçlar ekstra krem kullanımını da gerektirmez.Çünkü yağ üretimi fazla olduğu için saç kremlerinin gösterdiği etkiyi kendisi zaten sağlamış olur.İşte bu yüzden haftada bir saç kremi kullanımı yeterli olacaktır.

İnce telli kısa saçlara sahipseniz işiniz çok daha kolay. Sürekli yapmanız gereken tek şey saçlarınızı taramaktır.Bazen buna bile gerek olmaz ki saçlar kısa olduğu için karışıklığa sebep olacak bir durum da yoktur.Ancak temizlik konusunda yine aynı fikirdeyim.Çünkü yağ probleminiz varsa hijyen de kaçınılmaz oluyor. İnce telli kısa saçlara sahipseniz saçlarınıza haftada bir defa maske uygulayabilirsiniz. Bu maskelerin günlük kullanım için olanları da mevcut tabii ama onlar daha çok yağ üretmeyen kalın telli ya da kuru saçlara yönelik üretilmiş ürünlerdir. Piyasadaki bu saç maskelerinin durulanan ve durulanmayan olarak iki ayrı çeşidi vardır. Sizin seçmeniz gereken maske tipi durulanan maske olmalıdır. İnce telli saçlara durulanmayan maske uyguluyorsanız içeriğindeki koruyucu etken maddeler saçınıza zarar verecektir. Saçlarınız zaten kendi yağını gerektiği kadar üretiyor ve sağlıklı bir görünüm sağlıyorsa durulanmayan maske kullanmanıza hiç gerek yok. Bu tip maske yağ probleminin de önemli boyutlara taşınmasına sebep olur.

ince telli saç için kısa saç kesimi
Saçlarınıza haftada bir uygulayacağınız durulanan maske dışında hepimizin sürekli olarak kullandığı standart saç kremlerini de tercih edebilirsiniz. Haftada bir kullandığınızda saçınıza gerekli etkiyi kesinlikle gösterecektir. İnce telli saçlara sahipseniz fakat kısa saç tipini tercih ediyorsanız , dökülme problemiyle de pek fazla karşılaşmazsınız. Kısa saçlar bakımı kolay olduğu ve gereken özeni gördüğü için tabiri caizse size küsmezler. Kısa saçlarınıza çok fazla vakit ayırmadan bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca seyrek görünümü azaltmak için fön makinesi ile saçlara hacim kazandırmanız çok kolay.  5 dakika boyunca saçlarınıza uzaktan uygun yöntem ile tutacağınız fön yeterli olacaktır ve hacimli bir görünüm yaratacaktır.

Sonuç itibariyle ince telli saçların üzerine ne kadar fazla düşerseniz ve sürekli saçlarınızla uğraşırsanız bu uğraşlarınız o kadar ters teper.Yanlızca dikkat etmeniz gereken birkaç ufak genel nokta var ve bunları uyguladığınız takdirde sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Önemli olan saçlarınıza yaptığınız tek bir dokunuşun sizi nasıl hissettirdiğidir. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. İster ince telli, ister kalın telli saçlarınız olsun. İster kuru,ister yağlı saç tipine sahip olun hepsi için önemli bir tek nokta vardır ki buda saç tiğiniz hakkında bilgi sahibi olmanız ve o yönde uygulamalar yapmanızdır.

İnce telli saçlar için saç kesim fikirleri

Bugünlük sizlere vereceğim öneriler bu kadar, şimdi de ince telli saçlar için saç modelleri ile ilgili kesim önerileri vermek istiyorum.
İnce telli kısa sarı saç modeli
Kahküllü ince telli saç modeli
Katlı ince telli sarı saç modeli
Dalgalı uzun boy ince telli saç modeli
Katlı orta boy saç kesim örneği
Kısa ince telli sarı saç kesimi
Sarı uzun düz saç modeli
Uzun dalgalı kahverengi saç
Orta boy kumral ince telli saç modeli
Karışık küllü sarı ince telli saç kesimi
Orta boy perçemli saç modeli
Orta boy kahküllü ince telli saç
Orta uzunlukta katlı ince telli saç modeli örneği
Kahverengi orta boy ince saç
Orta boy düz sarı saç kesimi
Kısa katlı ince telli saç kesim örneğiOrta boy platin rengi ince telli saç kesimi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir