Saç bakımı

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaştırılır? İnce telli saçlar için bakım

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar saçlarının yeteri kadar hacimli olmadığından ve istedikleri saç kesiminin kendilerine yakışmadığından yakınabilirler.  Saç telleriniz herhangi bir nedenden dolayı inceleşebilir ya da hacimsizleşebilir. Sigara kullanımı, hava kirliliği, yetersiz saç bakımı, yanlış saç bakım ürünleri, kalitesiz ürün kullanımı bu nedenlerden sadece birkaçıdır. Hiçbir neden olmadan genetik olarak da saç telleriniz ince olabilir. Saç teliniz ister kalın ister ince olsun hacimli saçlara sahip olmak için saç bakımınızı her zaman düzenli bir şekilde yapmanız gerekebilir. İnce telli saçlara sahip kadınların bazıları ne kadar bakım yaparlarsa yapsınlar saçlarına istedikleri gibi bir hacim kazandıramayabilirler. Bu noktada saç telini kalınlaştırma devreye girebilir.

kalın saç tipi

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaştırılır?

Tabi ki saç kalınlaştırma işlemi biraz zaman,sabır ve emek gerektiren bir iştir ve Saç kalınlaştırmanın birden fazla doğal yolu vardır. Şimdi size bu yollardan bahsedeceğim.

Kalın Telli Saçlara Sahip Olmak İçin Düzenli Saç Kesimi

saç kesimi
Birçok bakım önerisi içerisinde yer alan düzenli saç kesimi, saçlarınızı kalınlaştırmak için de dikkate alınması gereken önerilerdendir. Çünkü saç uçlarınız sürekli kırılmaktadır, kırılan saç uçlarınıza ne kadar bakım yaptığınızın bir önemi yok, elbet kırılacaktır tekrar. Ancak bu kırılan saç uçlarınızı düzenli olarak kestirdiğiniz takdirde saç uçlarınızın her seferinde biraz daha gürleşecek ve güçlenecektir. Aynı zamanda saç uçlarınızı düzenli olarak kestirmeniz saçlarınızın daha sağlılı bir görünüm almasını sağlayacaktır.
Bu önerinin dışında saç tellerinizi kalınlaştırmak için birçok alternatif maske önerisi de bulunmaktadır.

Kalın Telli Saçlara Sahip Olmak İçin: Hintyağı

Hintyağı içerisinde yüksek derecede E vitamini bulunan yağlardan biridir. E vitamini saç köklerini besleyerek saçlarınızın daha gür ve sağlam çıkmasını sağlar aynı zamanda saç dökülmelerine de birebir. Kalın telli saçlara sahip olmak isteyen kadınlar hintyağını düzenli olarak kullandıkları takdirde saç telleri bir süre sonra daha sağlam ve kalın bir görünüm alacaktır. Hintyağını parmak uçlarınıza biraz damlatın ve yavaş yavaş saç köklerinizi masaj yaparak iyice saçlarınıza yedirin. Parmaklarınızda kalan yağı saç uçlarınıza doğru uygulamaya devam edebilirsiniz. Saçlarını bu şekilde minimum yarım saat havluya sarıp bekletin,bu sayede saçlarınız hintyağını emmeye başlayacak ve nemlenecektir. Daha sonra havluyu saçlarınızdan alın ve düzenli olarak kullandığınız besleyici şampuanınız ile saçlarınızı yıkayın.

Her Derde Deva Zeytinyağı

Zeytinyağı, faydaları saymakla bitmeyen besleyici yağlardan biridir. Zeytinyağı gittikçe daha da zayıflayan ince telli saçlarınız için de deva. Saçlarınızın dökülmesini ve daha incelmesini engelleyip, gür ve kalın saç tellerine sahip olabilmek için zeytinyağını da kullanabilirsiniz. Bunun için haftada minimum 2 maksimum 3 kere zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Parmak uçlarınızı zeytinyağına batırıp saç köklerinize yarım saat boyunca masaj yaptıktan sonra minimum yarım saat bekleyerek saçlarınızı besleyici şampuanınız ile yıkayabilirsiniz. Zeytinyağını geceden saçlarınıza uygulayıp sabah saçlarınızı yıkadığınızda yağın etkisini daha da artırmış olursunuz.

İnce telli saçları kalınlaştırmak için uygulayabileceğiniz tüm bu öneriler zaman ve sabır gerektirmektedir. Ancak içerisinde hiçbir yapay madde bulunmayan bu yağları saçlarınıza gönül rahatlığı ile uygulayabilir ve kendinizi bu şekilde motive edebilirsiniz. Saç bakımı ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi saç bakımı bölümümüzde bulabilirsiniz.


3 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir