Saç Modelleri

İnce telli saçlar için saç kesimleri ve modelleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce telli saçlar benim her ne kadar en çok beğendiğim saç tipi olsa da kimi kadınlar bundan oldukça şikayetçiler. Bu yazımızda size ince telli saçlarınızı nasıl hacimlendirebileceğinizi ve hangi kesimin saçınızı daha dolgun göstereceğine dair ipuçları vereceğim. Öncelikle saçlarınız ince telliyse kesinlikle çok uzun boylarda kullanmamalısınız bu saçınızın daha çabuk dökülmesini ve çok daha seyrek görünmesine sebep olur . İnce telli saçlar her zaman dökülmeye daha elverişlidir. Bu sebepten ötürü katlı ve orta boy kesimler sizin için en ideali olacaktır.

Saçlarınızı küt veya omuz boylarında kestirip hafif katlı bir görünüm vermek ve ortadan ayırmak yerine sağa veya sola ayırmak saçınıza ekstra bir hacim katar. Aynı zamanda hacim ve dolgunluk verecek şampuanları tercih etmelisiniz. Saçlarınızı kuruturken de kafanızı öne doğru eğip hacimlendirerek kurutursanız üstüne sıkacağınız hafif bir sprey yine sizi gün boyu hacimli saçlara kavuşturacaktır. İnce telli saçlar kırılmaya çok elverişli olduğu için saçlarınızı çok sıkı toplamamalı ve maşa fön gibi saçınıza zarar verecek işlemlerden elinizden geldiğince uzak durmalısınız. Bu saç tipinde dikkat etmeniz gereken bir diğer durum da boyama işlemidir özellikle amonyaksız boyalar kullanmalı ve gelecekte saçınızın daha da dökülmemesi için tercihinizi doğal boyalardan yana kullanmalı veya koyu bir renk kullanıyorsanız kına tercih etmelisiniz. Saçlarınızı sadece beyazları kapatmak için boyuyorsanız annelerimizin de sıklıkla tercih ettiği hint kınaları gerçekten saçı yıpratmayıp aksine besleyen bir seçenektir.
İnce telli saç tipinin avantajlarına gelecek olursak eğer saçlarınız açık renk ise bu sizi bebeksi bir görünüme sokar.

Seyrek ve ince telli saçlarda kesinlikle sarı renk çok doğal ve hoş durmaktadır. Ayrıca bu saç tipine en uygun kesim tarzı kısa ve günümüzde pek çok starın kullandığı pixie kesimdir. Kalın telli ve gür saçların aksine yeşil mor gibi sıra dışı renkler en çok bu saç tipine yakışmaktadır ve ipeksi görünmektedir. İnce telli saçlarınızı yıkamak ve kurutmak yine kalın telli saçların aksine çok daha kolay ve pratiktir. İstediğiniz şekle kolayca sokabilir , şekil verebilirsiniz. Hatta saçınız kısa ve modern bir kesim ise yataktan kalktığınız gibi güne başlayabilirsiniz bile . Şimdi sizleri birbirinden farklı ince telli saç modelleri ile başbaşa bırakıyorum .

İnce telli saçlar için saç kesim modelleri

Katlı ince sarı saç modeli
sarı renk ince telli saç kesimi
İnce telli saçlara uygun Kahverengi uzun saç modeli
ince telli katlı sarı saç modeli
ince küt kahverengi saç modelleri
Orta boy Katlı sarı saç modeli
İnce telli saçlara uygun küt saç kesimi
Uzun boy saç kesimi
Tarz kısa kahverengi bayan saç örneği
Kumral dalgalı ve kahküllü saç modeli
Orta boy ombreli saç modeli
Uzun katlı saç kesimi kısa pixie sarı saç modeli Uzun kumral ince saç modeli kısa tarz sarı saç modeli ince telli katmanlı kısa saç kesimi


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir