Saç Modelleri

Ten rengine göre saç rengi belirleme

tarafından tarihinde yayınlandı.

Bayanların en çok zorlandığı konu saçlarıyla ilgili renk seçimidir. Kimisi doğal renginde kullanmayı tercih etse de çoğumuz saçlarımızı farklı renklerde kullanmayı seçiyoruz . Renk seçimi çok önemlidir . Doğru renk seçiminin bizi genç ve güzel gösterdiği kadar yanlış renk seçimi de bizi bir o kadar yaşlı ve soluk gösterebilir. Burada tercih yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli konu ten rengimizdir. Öncelikle ten rengimizi analiz etmeliyiz. Ten renginiz beyaz , buğday veya esmer olabilir. Lakin bu her beyaz tenliye sarı saçın veya her esmer tenli bayana koyu renk saçın yakışacağını göstermez. Örneğin beyaz ten de kendi içinde ayrılmaktadır . Sarı renk tonlarının ağır bastığı beyaz bir teniniz veya pembe renge yakın bir beyaz teniniz olabilir. Pembe renk ağırlıklı beyaz teniniz var ise sarı saç size çok uygun olacaktır ve doğru rengi yakalayabilirseniz boya olduğu bile anlaşılmayacaktır. Bu cilt tonuna sahip bayanlara röfleli sarılar , fildişi sarısı , hatta platin renk bile çok yakışacaktır. Aynı zamanda sarı renk kullanmaktan hoşlanmayan bayanlar açık kumral veya son dönemlerin en popüler rengi olan tarçın bakırı rahatlıkla kullanabilirler .

Buğday ten rengine gelecek olursak hiç tartışmasız bu ten rengine en uyan saç rengi kumral tonlarda bulunmaktadır. Ten renginiz çok koyu bir buğday değilse açık bir kumral sizi oldukça genç gösterecektir. Hatta saçlarınızın arasına yaptıracağınız balyaj sizi daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Aynı zamanda bu ten rengine en uygun yapılan işlemlerden biri yine ombredir. Küllü kumral bir renge uygulanacak ombre düz saçlarda oldukça havalı görünmektedir. Koyu bir buğday tenine sahipseniz açık kumral tonlarını kullanmanızı tavsiye etmem bu renk sizi yorgun ve cansız gösterir. Koyu kumrallar hatta ateşli bir kızıl renk size canlılık katacaktır . Aynı zamanda içinde kızıl renklerin yoğun olduğu çikolata rengi kahvelerde size uygun renklerdir.

Şimdi gelelim esmer bayanlarımıza. Genellikle en seksi ten olarak kabul edilen bu ten rengi doğru saç rengiyle adeta bir tanrıçaya dönüşebilir. Mavi siyahların çok yakıştığı bu ten rengi genellikle koyu renk saçları tercih etmelidir ve kesinlikle kızıl renk kullanmamalıdır .Çünkü kızıl renk bu ten rengine sahip bayanları oldukça yaşlı gösterebilir. Siyaha yakın çikolata rengi kahveler teninizle en uyum sağlayacak renklerdir . Yazımızı burada sonlandırarak sizi saç rengi örnekleriyle baş başa bırakıyorum .Umarım tavsiyelerimiz doğru saç rengini bulmanızda size bir nebze katkıda bulunur . Sitemizden ayrıca diğer saç modelleri ve saç renkleri hakkında da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu yüzden diğer yazılarımızı okumayı da unutmayın. Şimdi fotoğraflar ile devam ediyoruz..

Ten rengine göre saç rengi

saç modeli ve rengi seçerken ten uyumu
Uzun siyah saç modeli
Uzun dalgalı saç kesimi
Uzun kumral ve dalgalı saç stili
Küllü sarı uzun saç modeli
Pembe ve sarı ombreli saç kesimi
Sarı uzun saç stili
Dalgalı ve uzun bakır renk saç kesimi
Kahküllü sarı uzun saç modeli
Koyu kızıl uzun dalgalı saç modeli


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir