Kısa saç modelleri

İnce telli saçlar için hacimlendiren kısa saç kesimleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Biz kadınlar saçlarımıza çok önem veririz, aslında haklıyız, çünkü en önemli aksesuarımız saçlarımızdır. Saçlarımızın güzel görünmesi için sürekli araştırma yaparız ve bazen de değişiklik yapmak isteriz. Bunu yaparken saçlarımızın inceliğini, kalınlığını ve yoğunluğunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Eğer ince saçlı bir kadınsanız, saçlarınız konusunda ne kadar zorlandığınızı tahmin edebiliyorum. Sönük ve hacimsiz duran ince telli saçlar, sizi model ve renk seçimi yaparken epeyce zorluyor değil mi? Ama üzülmenize gerek yok, tabi ki her şeyin  olduğu gibi bunun da bir çözümü var, sizin saçlarınıza uygun saç kesimleri ile saçlarınızı hacimli göstermeniz mümkün. Bugün, bu konuda sizlere faydalı olacağını düşündüğüm için ince telli saçlara uygun saç kesim önerilerini paylaşacağım.
kısa saç modeli

Ancak şunu da belirtmeliyim ki hacimli gösteren saç modelleri tek başına yeterli olmayacaktır, kullandığınız ürünlerin dışında beslenmenize çok fazla dikkat etmeniz gerekecektir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz beslenmenin saç için önemi isimli konumuzu okuyabilirsiniz.Beslenmenizin yanında saçlarınıza kimyasal ürünler kullanmaktan uzak durmalı ve saç bakımınızı en doğal şekillerde yapmanız gereklidir. Bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.Şimdi sizler için uygun olacağını düşündüğüm saç kesimlerini incelemeye başlayalım.
ince telli saçlar için kısa katlı saç modeli

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Pixie Saç Kesimleri

Özellikle de ünlü kadınların son zamanlarda çok fazla tercih ettiği, pixie saç modeli olarak isimlendirilen kısa saç modellerinden biridir. İnce telli saçlar için de ideal olduğunu düşündüğüm için ilk olarak bu modeli sizlere önermek istedim.  Saçlarınız ne kadar kısa olursa saçlarınızın inceliği ve zayıflığı o kadar azalmış olur, yani kısa saç kesimleri ile saçlarınızı kalın gösterebilirsiniz. Buda kısa saç modellerinin avantajlarından birisi. (kısa saç modelleri avantajları) Eğer saçlarınız hem ince telli hem de cansız ve kırılgan ise bu kısacık modeller tam size göre bence.  Böylece gerekli doğal bakımları yaparak saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzayacaktır, siz de istediğiniz görünüme kavuşacaksınız.
pixie saç modeli
kısa pixie saç modeli
ince telli saça uygun pixie saç modeli
ince telli saç için pixie saç modeli

İnce Telli Saçlar İçin Kısa Bob Kesimler

Çok kısa saç modellerini kullanmak istemiyorum diyenlerdenseniz kısa bob saç kesimleri tam size göre derim. Bu boylardaki saçlara şekil vermek kolay olacağı için rahatlıkla  tercih edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu saç kesimleri yapılırken dikkat edilmesi gerektiğin düşündüğüm nokta ise düz ve küt kesimler yerine, hafif katlar ve yan kaküllerin olduğu kesimler ile bob kesimler yapılmasıdır.  Böylece kısa bob saç kesimleri ince telli saçlarınızın daha hacimli ve kalın görünmesine yardımcı olacaktır.
ince telli bob saç modeli
ince telli saçlar için bob saç modeli
ince telli saçlara uygun bob saç modeli
ince telli bob saç modelleri
bob saç modelleri


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir