Uzun saç modelleri

Harika uzun saç şekilleri ve model önerileri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Uzun saç modelleri her ne kadar 2016 yılına girerken kısa saç kesimleri revaçta ve moda olsa da hiçbirimizin vazgeçemediği modellerden birisi. Bazen kimilerimiz kendi suratımıza yakışan en iyi modeli buluruz ve moda ne olursa olsun alışkanlıklarımızdan vazgeçmek istemeyiz işte uzun saç modelleri de bunlardan birisidir. Uzun saçlar her türlü şekle girebildiği için en büyük avantajı bolca model deneyebilmeniz olacaktır.

Eğer saçlarınız uzun ve gür ise katlı kesimleri bu saç tipi üzerinde tavsiye etmiyorum. Çünkü bu kesim stili saçınızı iyice kabarık gösterecek ve kafanızda kocaman bir perukla dolaşıyomuşsunuz görüntüsü yaratacaktır. Uzun ve gür saçlarınızı uçlara doğru ara makasla azaltıp düz bir kesim yaptırmalısınız. Bu tepeleri daha dolgun ve uçlara doğru giderek sivrileşen ve azalan bir saç görüntüsü  verecektir. Saçlarınızı bu şekilde kestirdiğinizde özellikle tepeden bir atkuyruğu bayanlara çok dinamik ve hoş bir görüntü katmakta . Hele ki saçlarınız bir de dalgalıysa bu saç modeli size daha da çok yakışacaktır. Bu saç tipiyle çok kullanabileceğiniz Bir diğer modelimiz de dağınık topuzdur . Saçlarınızın üç beş tutamını salıverip arkadan hafif bir topuz yaparsanız bu sizin kurtarıcı saçınız olacaktır. Eğer uzun saçlarınız için topuz modelleri arıyorsanız , şık topuz modelleri isimli konumuzu incelemenizi öneririm.

Siyah uzun dalgalı saç stili

Uzun ve ince telli saçlara gelecek olursak , bu saç tipi en çok şikayet edilen saç tipidir. Genellikle bayanlardan saçım çok sönük , hiç bir şekle girmiyor gibi laflar duyarız bu saç tipi için . Eğer sizin de böyle şikayetleriniz var ise uzun ve gür saçlarda verdiğim tavsiyenin tam aksine saçlarınızın uçlarını dümdüz ve ara makas  olmadan kestirmeniz olacaktır. Saç uçlarınızdaki bu düz kesim saçınızı daha dolgun gösterecektir. Yine aynı şekilde gür saçlar için verdiğim tavsiyenin aksine verebileceğim bir diğer tüyo da saçlarınıza hafif katlar attırmanız olacaktır. Bu işlemi yaptırırken saçınıza çok kısa katlar attırmayın ama , saçınızın boyuna uygun az ve sık katlı kesim saçınızı olduğundan daha dolgun ve çok gösterir. Bu yüzden bu tarz saç modelleri ile ilgili örnekler araştırmanızda fayda var.

Uzun saçların bizi daha seksi ve alımlı gösterdiğine hemfikiriz lakin uzun saçların canımızı en çok sıkan tarafı hiç şüphesiz bakımlarıdır. Banyodan çıkarız kurutması derttir , bakımı derttir vs.  Bu tarz durumlar için kesinlikle banyoda şampuanlama işlemi sonrası saç kremi kullanmanızı tavsiye ediyorum . Bu sayede saçlarınız banyo sonrası daha kolay taranacak ve şekil alacaktır. Ayrıca haftada bir yapacağınız zeytinyağı maskesi de hem saçınızın dökülmesini engeller hem de saçlarınıza ekstra bir parlaklık verir. Yine uzun saçlı bayanlar için verebileceğim bir diğer tavsiye de badem yağıdır. Badem yağını da haftada bir saçınıza maske olarak uygulayabilirsiniz.

Uzun saç Stilleri ve kesim önerileri

Sizlere bu yazımda elimden geldiğince uzun saç ile ilgili küçük tüyolar vermeye çalıştım , umarım bir yararı olur diyerek uzun saç stilleri galerimizle sizi baş başa bırakıyorum hepinize güzel günler dilerim.
Uzun dalgalı saç modeli
Uzun ve dalgalı saç modeli
Kahküllü uzun düz saç modeli
Tarz uzun düz saç modeli
Göz kamaştıran uzun dalgalı saçlar
Parlak uzun dalgalı saç stili
Sarı katlı uzun saç modeli
Katlı uzun saç modelleri
Düz kahküllü saç modeli
Kızıl kahküllü düz ve uzun saç kesimi
Dalgalı kahküllü uzun saç kesimi
Dalgalı ve uzun saç kesimi örneği
Uzun harika saç modelleri
Yandan kahküllü uzun saç modeli
Katlı ve dalgalı uzun saç stili
Katlı ve kahküllü uzun saç kesimi


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir