Topuz modelleri

Şık Topuz Modelleri ve Topuz modeli yapılışı

tarafından tarihinde yayınlandı.

Topuz saç modelleri denilince aklımıza her ne kadar özel gün ve düğünlerde kullanılan saç modelleri gelse de , dağınık topuzlar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Sık sık moda programlarında ve defilelerde karşılaştığımız dağınık topuzlar hem biz bayanlara doğal hem de şık bir görünüm kazandırmakta. Saçınız uzun yada kısa olsun hiç fark etmez . Bu saç modeli her saça kolaylıkla uygulanabilir ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Stiliniz için yeni bir saç modelleri arıyorsanız bu modeli denemenizi şiddetle tavsiye ederim.Eğer özel bir güne uygun topuz yapmak veya kuaförünüze yaptırmak istiyorsanız yüz hatlarınızla topuzunuzun uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda kıyafetinizin dekoltesine göre de topuz şeklinizi belirleyebilirsiniz. Abiye topuzları maalesef ülkemizde çok boncuklu ve simli kullanılarak kadınlarımızı rüküş bir görüntüye sokuyor. İşlemeli ve boncuklu abiye kıyafetlerle beraber bu saçların kullanımı çok abartı görünüyor ve deyim yerindeyse avize gibi görüntüsü veriyor. Bu tarz gösterişli kıyafetler ile her zaman sade topuzlar ve makyajlar kullanılmasını kesinlikle tavsiye ediyorum. Örneğin siyah ve dar bir gece elbiseniz var ise tepenize yapacağınız sımsıkı bir topuz sizi jilet gibi bir görünüme sokar bu keskinlik sizi gecenin en şık bayanları arasına sokar. Yine abiye kıyafetlerle kullanacağınız sağdan ve soldan yapacağınız örgülü topuzlar stilinize farklı bir hava katabilir.

Orta boy saç topuz

Dağınık ve gündelik topuzlara gelecek olursak hiç istisnasız hepimizin en sık kullandığı saç modeli diyebiliriz. Neredeyse hayat kurtarıcımız olabilir. Bu saç modelini kullanırken en sık yaptığımız hata saçımızın sağından ve solundan çok fazla perçem çıkarıp saçımızı doğallıktan uzaklaştırmak oluyor. Dağınık bir topuz yapacak isek bunu doğala en yakın şekilde yapmalı ve bir anda saçımızı toplayıp çıkmış havası vermeliyiz. Kahkullü bir saçınız var ise kahkullerinizle beraber yanlardan bi kaç tutam saçınızı serbest bırakarak geri kalan saçınızı arkada hafifçe bir tokayla sabitleyerek toplayabilirsiniz. Düz ve katsız bir kesime sahipseniz saçlarınızı yandan ikiye ayırarak sağdan ve soldan burgularla biçimlendirip topuzunuza şık bir hava katabilirsiniz . Kısa saçlı bayanlar ise topuzlarını yapmakta güçlük çekebilirler onlara bu konuda en yardımcı olacak şey tel tokalardır . Topuzunuzun görüntüsünü bozan küçük saç tutamlarını hafif burgularla saçınıza dahil edip topuzunuzun bir parçasıymış gibi gösterebilirsiniz.

Adım adım topuz yapımı

Kadınların internette saç ile ilgili en çok aradıkları şey sanırım Topuz modelleri yapılışı , aşağıda bu konuda size yardımcı olacak, adım adım topuz yapma ile ilgili yardımcı resimler var.  Eğer topuz yapımı hakkında kendinize güveniyorsanız bu bölümü geçerek, en aşağıda bulunan sizin için bulduğum birbirinden güzel topuz saç şekillerini inceleyebilirsiniz.
Kısa saç için topuz yapımı
topuz yapılışı
topuz modelleri yapılışı
topuz yapma

Şık Topuz Modelleri

Topuzlarla ilgili bu yazımda umarım biraz daha hoş görünmenize ve topuzlarınızı nasıl daha güzel bir şekle sokabileceğinize dair sizlere bir nebze yardımım dokunmuştur şimdi sizleri içlerinden seçtiğiniz modelleri kolaylıkla kendi saçınıza da uygulayabileceğiniz birbirinden şık topuz modelleri ile başbaşa bırakıyorum.
orta boy saça uygun topuz modeli
Kısa saçlar için yandex topuz modeli
Uzun boy saçlar için üstten küçük topuz
Uzun saçlar için üstten topuz
Üstten topuz modeli
Yukarıdan topuz saç modeli örneği
Topuz saç modeli
Bayanlar için Topuz modeli
kızıl saç için topuz saç modeli örneği
Orta boy saç için topuz saç modeli
Kurdela topuz modeli
Kısa topuz modeli
sarı orta saç topuz
Orta uzunluktaki saça yukarıdan topuz yapımı
Bayan topuz saçı stili
Yukarıdan topuz saç stili
Tarz topuz saçı
Topuz saç modeli örneği
Arkadan ve önden topuz saç stili
Kızın uzun saçlara uygun topuz saç stili


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir