Topuz modelleri

Yuvarlak,üçgen ve uzun yüz şekline göre Topuz saç şekilleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Kendinize uygun topuz modelleri ile ilgili örnek tasarımlar mı arıyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise okumaya devam edin. Yazımızın sonunda harika topuz modelleri arasından kendinize en uygun olan saç modelini seçebilirsiniz.Topuz saç dediğimizde aklımıza iki tip insan modeli gelir. Bunlardan birincisi eşofmanını ve spor ayakkabılarını giyip, köpeğini alıp yürüyüşe yada markete, pazara giden salaş insan tipi ikincisi ise hiç şüphesiz ki düğünde, davette gördüğümüz genelde abiye tarzı kıyafetlerle kombinlerini tamamlamış şık bayanlar. Gündelik yaşamda yukardan topuz yapıp hayata devam etmek çok kolay bir eylemdir Fakat bizim bahsedeceğimiz konu, günlük hayatta pek kullanışlı olmayan ancak özel günlerde kullanılan ve taşıması zor olan şık topuz modelleri.

“Topuz neymiş ya, hayatta yaptırmam! ” demeyin. Doğru kıyafet ve doğru makyajla çok şık bir bayan olabilceğiniz bir saç modelidir. Özel ve farklı hissetmek hatta bulunduğunuz ortamda en dikkat çeken şıklıktan göz kamaştıran kişi siz olabilirsiniz. Özellikle yüz güzelleğine güvenen kadınlar, topuz saç yüzünüzü ortaya çıkartacaktır. Ufak tefek aksesuarlarlada süsleyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdan topuz modeli

Yüz şekline göre topuz modelleri

Topuz saç modeli seçerken yine diğer saç modellerinde olduğu gibi yüz şeklimize göre seçimler yapmalıyız. İşte yüz şeklinize göre size uyacak topuz modelleri ile ilgili ipuçları;

  • Yuvarlak yüz : Eğer yuvarlak yüz modeline sahipseniz yukarıya dogru yüksek hacimli topuzlar yapıp, yanlardan yüzü dikine kesicek düz saçlar bırakmak güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Yanlardan bırakılacak saçların bukle olmamasına dikkat etmeliyiz. Bukle yüzünüzün yuvarlaklıgını destekleyecektir ve daha yuvarlak gösterecektir. Bizim yapmamız gereken yanlardan bırakılacak saçların yüzü dik keserek törpülemesini sağlamak.
  • Ufak suratlı bayanlar ise topuz seçimini yaparken sıkı bir topuz stili değilde, daha rahat ve daha kabarık bir topuz saç modeli seçmeleri gerekmektedir.
  • Üçgen yüz : Üçgen yüz tipine sahip hanımların topuz saç modelini seçerken dikat etmesi gereken konu ise tepede hafif bir yükseklik yapıp ensede bir dolgunluk yaratmaktır. Enseden çıkan topuzlar karşıdan bakıldıgında suratın üçgenliğini törpüler ve güzel bir görünüme sahip olmanızı saglar.
  • Uzun yüz tipi için topuz modelleri: Uzun yüz tipine sahip hanımlar ise yanlardan hacim verip tepe kısımını biraz bastırmak gereklidir. Böylece uzun olan surat dengelenir ve güzel bir görünüm yakalamış oluruz.

Peki hangi ten rengi, hangi topuz saç tarzı için uygundur konusuna gelelim. Koyu ten renklerine sahip bayanlar yukardan sıkı bir şekilde toplanmış topuz seçebilirler. açık ten rengine sahip bayanlar ise daha çok topuzun yanlara doğru geldiği saçın daha rahat ve kabarık bırakıldığı, hatta bir kaç örgü modeliyle saçın süslendiği topuz modelini tercih etmelidirler.

Dediğimiz gibi şık topuz saç hanımların hayatlarında sayılı yaptırdıkları özel bir saç stilidir. Bu saç modelleri ile ilgili karar vermeden önce kesinlikle bir ön araştırma yapılması gerekiyor.Birçok hanım gelinlik saçı için veya özel davetlere giderken kullanır. Topuz saç modeli bana yakışmaz/yakışmıyor demeyin. Yukarıda bahsettiğim ipuçları ve önerileri dikkat ederek yaptırdığınız bir topuz saçın sizi ne kadar degiştirdiğine inanamayacaksınız.

Harika Topuz Modelleri

Topuz modelleri ile ilgili neredeyse ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri ve ipuçlarını verdiğimi düşünüyorum. Şimdi sıra geldi onlarca topuz saç modeli arasından bir seçim yapmak. Aşağıda sizin için seçtiğimiz topuz saç modellerini görebilirsiniz. Topuz modelleri ile özel olarak ilgileniyor ve daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız , yine benim yazdığım topuz saç şekilleri ile ilgili yazımı okumanızı öneririm.Eğer sorunuz/öneriniz var ise lütfen yorum yapınız. Vaktim oldukça cevaplama çalışacağım.

Örgülü topuz modeli
Kahküllü topuz
Harika topuz saç modeli
To
Çiçek aksesuar ile süslenmiş harika topuz modeli
Önden ve arkadan topuz saç
Yandan topuz
Ön ve arka açıdan topuz saç modeli örneği
Örgülü topuz modeli
Harika bayan topuz saç
Yukarıdan ufak topuz
Kahküllü topuz
Rihanna'nın topuz saç modeli
Dağınık topuz saç modeli


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir