Saç renkleri

Saç Renklerinde Yeni Trend: Gümüş Gri Saç Rengi

tarafından tarihinde yayınlandı.

Saç rengi trendleri arasında son zamanlarda en çok ses getiren renk hiç kuşkusuz gri oldu. Beyaza yakın gri saçlar farklı bir tarz yaratmak isteyenlerin tercih ettiği bir renk. Gri renk popülerliğini korumaya devam ederken şimdilerde grinin daha canlı bir tonu olan gümüş saç rengi trend haline geldi. Gümüş saç rengi ile siz de farklı bir tarz yakalayabilir ve herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Peki Gümüş Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gümüş saç rengine sahip olmak için saçlarınızın mutlaka beyaza yakın bir renge kadar açılması gerekir. Eğer saçlarınız güçsüz, ince ve seyrekse bu tür işlemler saçlarınızın çok daha yıpranmasına ve yanmasına sebep olabilir. Gümüş gibi iddialı bir rengi denemeden önce saçlarınızın yeterince güçlü ve sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Saçlarınız gür ve güçlü olsa bile bu işlemleri en sağlıklı şekilde yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Eğer saçlarınızı kısa bir süre önce boyadıysanız gümüş yapmak için tekrar bir işlem yapmayın. Bir süre saçlarınızı dinlendirdikten sonra deneyebilirsiniz.

Gümüş saç renginin cilt tonunuza uyum sağlaması için gölge rengini teninize uygun seçmelisiniz. Cilt tonunuzun sıcak ya da soğuk olduğunu tespit ettikten sonra gri saçlarınızın gölgelerinin tonuna karar verebilirsiniz.

Gümüş Saç Rengi Nasıl Boyanır?

Gümüş saç için yapılacak ilk işlem beyazlatmadır. Siyah ya da kahverengi saçlar için beyazlatma işlemi uygulanır. Platin sarı elde edilene kadar saçlar açılır. Beyazlatma işleminden sonra mor toner işlemi yapılır. Bu platin sarı saçlardaki sarılıkları yok etmek ve daha beyaz bir ton elde etmek için gerçekleştirilen bir işlemdir. Saç sarı tonlarından arındırıldıktan sonra gri saç boyası ile saçlar boyanır. Son olarak rengin daha kalıcı olması ve saçların daha parlak görünmesi için bir cila atılabilir. Tüm bu işlemleri daha önce başarılı gümüş saçlar elde etmiş bir güzellik salonunda yaptırmanızda fayda var. Eğer evde kendi imkanlarınızla yapacaksanız da boya açıklamalarına tam olarak uymalı ve ölçüleri doğru şekilde yapmalısınız.

Gümüş Saç Rengi Boya Numarası

Gümüş saç rengi için Nevacolor markasının Gümüş Gri adlı boyasını satın alarak kendi kendinize gümüş saçlar elde edebilirsiniz.

Peki Gümüş Saç Rengi Örnekleri

İşte büyüleyici gümüş gri saç rengi örnekleri!

gümüş saç rengi

gümüş gri saç rengi

Gümüş saç rengini beğendiyseniz gri saç renkleri ile ilgili önerilerimizi de sevebilirsiniz.


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir