Estetik

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kişi, göz altı morluklarından ve torbalarından şikayetçidir. Uyku bozuklukları, genetik, yanlış ürün kullanımı ya da stres gibi çeşitli sebeplerle ortaya çıkan bu torbalar farklı çözümlerle yok edilebilir. Göz altı bakımı içeren ürünler, makyaj ve estetik müdahale ile çeşitli çözüm yolları bulmak mümkün. Göz altı ışık dolgusu, son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği bir yöntem. Göz yapısında bulunan yağ dokuları ve zarlarda zamanla değişiklikler oluşur. Bu da göz altında çukurlaşma ya da torbalanmalara sebebiyet verir. Torbalar ve çukurlukların tıpta tedavisi vardır. İleri seviyedeki torbalanmalar için cerrahi müdahale gerekse de çukurlaşma, morluk veya çizgilere özel dolgu ile karşı koymak mümkün.

Göz altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz çevresi son derece hassas bir bölgedir. Bu açıdan kullanılacak dolgu maddeleri ve uygulanacak dolgu teknikleri de oldukça özel olmalıdır. Diğer dolgu tekniklerine göre farklılık içermesi bu yüzdendir. Göz altı bölgesi için özel bir şekilde yapılmış olan optimal çapraz bağ içerikli dolgular, dar kısımlara uygulanır. Bu dolgular, kolay bir şekilde yayıldığı için çevre dokulara baskı yapmaz ve ödem oluşmadan doğal bir şekilde iyileşme sağlanır. Diğer yüz dolguları yüzeysel bir şekilde deri altına yapılırken göz altı ışık dolgusu kemik üzerine ve daha derin kısımlara yapılır. Göz altı bölgesinde damarlar daha yoğun olduğu için bu işlemde künt uçlu kanül veya özel enjeksiyon tekniği kullanılır.

Göz ve burun arasındaki bölgelere, elmacık kemiği ve göz arasındaki kısımlara ya da göz altındaki çukurluklara bu dolgu maddesi enjekte edilebilir. Bu dolgu malzemesi su tutucu özelliğe sahip olduğu için etkisi 2 hafta içerisinde ortaya çıkar. 2 hafta sonrasında göz altında gözle görülür değişiklik olur. Bu işlem 18 ay kadar etkisini gösterir. Bu süre sonrasında dolguyu yenilemek gerekir.

Dolgu işleminden 2 hafta sonra göz çevresi çok daha aydınlık, genç ve pürüzsüz görünür. Bu da yüzdeki yorgun görüntünün yok olması demektir.

Göz altı Işık Dolgusu Fiyatları

Tıpkı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi göz altı ışık dolgusu da kullanılan malzemelere, hastaya ve uzmana göre farklılıklar gösterebilir. Genel olarak göz altı ışık dolgusu fiyatları 2.000 TL ‘den başlıyor.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir