Saç Modelleri

Göz rengine göre saç rengi seçimi nasıl olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Renk uyumuna birçok alanda fazlaca önem verilir. Özellikle moda dünyasının en önem verdiği kriterlerden biridir. Hal böyle olunca kadınlar için de bu uyumu yakalamak kaçınılmaz oluyor. Ben de bugün bu uyum hakkındaki görüş ve düşüncelerimi sizinle paylaşacağım.Saç tipiniz ne olursa olsun renk seçiminiz çok önemlidir. Aynı zamanda yüz tipinize ve göz renginize, yüz kıvrımlarınıza uyum sağlayacak bir renk bulabilmek de oldukça zor bir iştir. Burada tabii ki güvenilir, konusunda uzman kişilerin tecrübe ve önerilerine başvuracaksınız. Bu konuda kuaförünüze de danışmakta fayda var tabi ki ancak şimdi vereceğim ipuçları ile de bir renk seçimi yapmanız mümkün!

Yeşil ya da ela rengi gözlere sahipseniz, kumral ve açık kahve tonundaki sıcak renkler tam da size göre. Çünkü tamamen doğal bir görüntü sağlayıp, gözlerinizin de bu doğallıkta meydana çıkmasını sağlayacaktır.

Ela rengi gözlere sahipseniz ve saç rengi seçiminiz konusunda bu kriteri göz önünde bulunduracaksanız ten renginizin de size büyük ölçüde yardımcı olacağını söyleyebilirim. Ama benim tercihim öncelikli olarak, kullanacağınız kızıl tonları..Kızıl, bakır tonları ela gözlerinize bambaşka bir hava kataracak, bu iki renk arasındaki uyum ela gözlerinize yeşil bir görünüm kazandıracaktır. Tecrübeyle sabittir (:

Mavi renk gözlere sahipseniz öncelikle bakır ve kızıl tonlarından mutlaka kaçınmalısınız. Daha koyu tonlu saç renklerini tercih ederek bakışlarınızı keskinleştirebilirsiniz. Siyah renk de mavi göz rengi ile uyumu ve teninizi ortaya çıkarması açısından tercih sebebiniz olabilir. Ben denedim ve sağlamasını yaptım yıllar önce. Hele ki beyaz tenliyseniz ve saçlarınız siyah, gözleriniz de ela rengiyse olması gereken gerçekleşmiştir zaten. Tabii mavi göz denilince akla gelen sarı saç-mavi göz klişesinden kurtulamamış olanlarımız varsa onlara da birkaç küçük tavsiyem var. Mavi gözlere sahip sarışın bir kadınsanız şayet, sarı saçlarınıza biraz olsun kül tonu ekleyerek yumuşak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kül tonunun yanında saç şeklinize uygun olarak ombre, balyaj gibi seçenekleri de deneyebilirsiniz.

Koyu renk gözlere sahipseniz şanslısınız demektir, evet yanlış görmediniz şanslısınız diyorum çünkü göz renginiz sayesinde her saç rengini kaldırabilirsiniz demektir. Kahverengi-kestane tonlarında saç rengine sahipseniz gözlerinizle bütünlük sağlayacak olan bu renk aynı zamanda en yaygın saç ve göz rengidir. Siyah-gri tonlarında göz rengine sahipseniz kumral,küllü tonlar size oldukça yakışacaktır. Gözlerinizin koyuluğu saç renginizin açık tonuyla ve parlaklığıyla zıtlık meydana getirecek ve bomba etkisi yaratacaktır. Şimdilik bu kadar hanımlar, gözünüzde canlandıramadıysanız biraz da fotoğraf paylaşalım =)

ela göz kızıl saç rengi
Ela göz rengi için kızıl saç renk tonu
Mavi göz rengine uygun siyah saç rengi
Mavi göz rengi için siyah saç rengi
Mavi göz siyah saç rengi
Ela göz kumral saç
Ela göz kumral saç rengi
Yeşil göz rengi için kül sarı saç rengi


2 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir