Soru-Cevap

Göz Altı Torbalarından Nasıl Kurtulurum?

tarafından tarihinde yayınlandı.
Merve Sormuş;

Uzun süredir göz altı torbalarıyla mücadele ediyorum 🙁 Bu konuda ne önerebilirsiniz? Sebepleri ve nasıl geçireceğim ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap

Merhaba, göz altı torbaları genelde genetik olarak oluşan bir sorundur. Yorgunluk, uykusuzluk, düzensiz hayat, alkol ve sigara kullanımı, bilgisayar başında çok uzun süre kalmak, makyaj malzemelerinin yanlış kullanılması sonucu göz altında torbalar ve morluklar oluşabilir. Bunlar estetik olarak oldukça kötü görünürler ve özellikle kadınlar için büyük bir sorundur. Alerjik durumlarda da göz altı torbaları artar ve belirginleşir. Öncelikle nedenini araştırıp öğrenmeniz gerekir.

Göz altı torbaları için bir çok kişi basur kremi kullanır ve iyi geldiğini düşünür. Ama daha doğal çözümler de vardır. Buz kompresi uygulayabilirsiniz ve eğer uykusuz kalıyorsanız uyku düzeninizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Gözleriniz yoruluyorsa dinlendirmelisiniz, alkol ve sigaradan uzak durmalısınız ve ayrıca herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmuşsa, alerji yapan etken ortadan kaldırılmalıdır. Eğer göz çevresi kremi kullanıyorsanız bu sebepten ötürü de gözlerinizde alerji gelişmiş olabilir.

Buz kompresini belirli aralıklarla uygularsanız, şişlikler inecektir. Ancak geçmiyorsa bir doktora gitmeniz ve alerjik testler yaptırmanızı tavsiye ederim. Belki de bilmediğiniz bir şeye alerjiniz vardır.

soru-sor


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir