Gelinlik Modelleri

Gelinlik Düğün Gününe Kadar Evde Nasıl Saklanmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

İnce eleyip sık dokuyarak seçtiğiniz gelinliğiniz sizin için büyük önem taşır. Belki kendinize özel diktirdiğiniz belki onlarca gelinlik arasında tek tek dolaşarak seçtiğiniz gelinliğinizi, düğün gününe kadar gözünüzden bile sakınırsınız. O büyük güne kadar her gece üzerinizde hayal ettiğiniz gelinliğinize, düğün sonrasında da aynı özeni göstermelisiniz. İlk günkü gibi temiz ve yeni durması için ve elbette çocuklarınıza göstermeniz için doğru şekilde saklamayı da bilmeniz lazım. İşte gelinliğinizi nasıl saklamanız gerektiği ile ilgili birkaç tavsiye..

Düğün Gününe Kadar Gelinlik Nasıl Saklanır?

Gelinlik, ince ve çok hassas kumaşlardan yapıldığı için en narin elbise olarak bilinir. Düğün esnasında bile dikkat etmeniz gereken gelinliğininiz, leke ya da sökülmelerle zarara uğrayabilir. Düğün sırasında sürekli olarak gelinliğinizin ne durumda olduğuna aklınız takılıyorsa siz de bu konuya önem veriyorsunuzdur. Bu açıdan düğün sonrasında gelinlik nasıl saklanır sorusu kafanızda canlanabilir.

gelinlik saklama kutusu
Düğünden hemen sonra gelinliğinizi çıkarttığınızda bir miktar üzülebilirsiniz. Çünkü özellikle gelinliğin uç kısımları kirlenebilir, birkaç köşesinde sökükler oluşabilir ya da yediğiniz ve içtiğiniz şeyler leke bırakmış olabilir. Ancak elbette bunun için çok fazla üzülmenize ya da endişe etmenize hiç gerek yok. Hem lekelerin hem de söküklerin çaresinin olduğunu bilmenizde fayda var.

  • Gelinliğinizi saklamadan önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Düğünden hemen sonra bu temizlik aşamasını gerçekleştirmelisiniz. Çünkü lekelerin üzerinden ne kadar zaman geçerse çıkması da o oranda zorlaşır. Gelinliğinizi temizlemek için verdiğiniz kuru temizleyiciyi de dikkatle seçmelisiniz ki gelinliğin başına bir kaza gelmesin. Kuru temizlemecide yapılan yıkama, kurutma ve ütüleme işlemleri büyük özenle yapılması gerekir. Çünkü bu aşamalarda oluşabilecek herhangi bir zarar geri dönülmez olabilir.

gelinlik nasıl saklanmalıdır

  • Temizleme aşamasından sonra saklama kısmına geçebilirsiniz. Kıyafet saklama kılıfı bunun için idealdir. Kılıfınızın naylon, plastik gibi malzemelerden değil kaliteli bir kumaştan yapılması önemlidir. Böylece gelinliği uzun yıllar da saklasanız herhangi bir zarar oluşmaz.
  • Kılıfa alternatif olarak saklama kutuları da ideal olabilir.
  • Yatağınızın altında ya da kalabalık bir dolabın içinde saklarsanız gelinliğiniz kırışabilir. Bu açıdan hem nem hem de güneşe maruz kalmayacak bir yer seçmelisiniz.

Gelinlik nasıl saklanır öğrendiğinize göre gelinlik modelleri arasından bir seçim yapmak isteyebilir veya gelin saç modelleri ile ilgili önerilerimize göz atmak isteyebilirsiniz 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir