Gelinlik Modelleri

Gelin Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından tarihinde yayınlandı.

Düğün hazırlığı yaparken düğün mekanı ve gelinlik seçimi gibi kısımların ardından gelen en önemli konu gelin ayakkabısı seçimidir. Düğün temasına, mekana ve gelinliğinizin modeline göre seçeceğiniz gelin ayakkabısı büyük önem taşır. Uzun gelinlik modellerinde ayakkabının gözükmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yürürken gelinliğinizin eteklerini her kaldırdığınızda ayakkabılarınız göze çarpacaktır. Bu açıdan doğru gelin ayakkabısı seçimi yapmanızda fayda var.

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelin ayakkabıları arasında en popüleri hiç kuşkusuz dantelli ayakkabılardır. Çünkü dantel, düğünlerin olmazsa olmazıdır. Sade ve dantel detaylı bir gelinliğiniz varsa ayakkabılarınız da dantel ile süslenen bir model olabilir. İnci, fiyonk ya da tül gibi detaylarla da hareketli bir görünüme sahip bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Vintage ya da şık düğünler için bu ayakkabı modeli idealdir.

dantelli gelin ayakkabısı

Tercihinizi her zaman gösterişten yana yapmak istiyorsanız kesinlikle taşlı topuklu ayakkabılar seçmelisiniz. Eteğinizi her kaldırdığınızda göze çarpacak ışıl ışıl, taşlı bir gelin ayakkabısı ile kusursuz görünüme kavuşabilirsiniz. Ancak gösterişli bir ayakkabı tercih ediyorsanız gelinliğinizin daha sade ve minimal olmasına dikkat etmelisiniz. Hem gelinlik hem de ayakkabıda bulunan taş süslemeleri abartılı bir görüntü oluşturabilir.

topuklu taşlı gelin ayakkabısı

Renkli gelin ayakkabıları da son dönemde oldukça popüler. Mekanın süslemesinde kullanılan renk ile uyumlu bir ayakkabı seçerek düğün temasına uydurabilirsiniz. Aynı şekilde gelinliğin altında parlak renkli bir ayakkabı ile, damadın kravatını ya da papyonunu da bu renkten seçerek muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

mavi renkli gelin ayakkabısı

Seçiminizi klasikten yana yapmak istiyorsanız sivri burunlu, pudra ve sade bir gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Kırık beyaz, krem rengi ya da pudra klasik gelin ayakkabısı renklerindendir. Hafif ışıltılar da bulunabilen bu ayakkabılar zarif ve sade görünmek için en ideal modeller arasında yer alır.

sivri burunlu gelin ayakkabısı

Düğün gününüzde rahat hareket etmek ve gönlünüzce eğlenmek istiyorsanız babet de tercih edebilirsiniz. Düz tabanlı oluşlarıyla adımlarınızı kolay atabileceğiniz babet modelini, taşlı ya da dantelli detaylara sahip modellerden seçebilirsiniz.

babet gelin ayakkabısı

Eğer kır düğünü yapacaksanız da çim ya da toprak zeminde rahat hareket etmek amacıyla ince topuk yerine dolgu topuk ayakkabılar seçmenizde fayda var.

dolgu topuk gelin ayakkabısı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gelin ayakkabısı seçerken gelinliğinize ve mekana uygun bir seçim yaparsanız hem şık ve uyumlu görünürsünüz hem de sorunsuz ve rahat bir düğün geçirirsiniz 🙂


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir