Saç renkleri

Esmerler İçin Pastel Saç Renkleri

tarafından tarihinde yayınlandı.

Son birkaç yıldır saç trendleri arasında en popüler olan pastel tonları, birçok kişinin denediği ve memnun kaldığı bir trend. Özellikle farklılık arayanları fazlasıyla tatmin eden pastel tonlar, hem yaz hem de kış dönemini etkisi altına aldı. Sarı saçlara sahip olan herkes pastel renklere kolaylıkla sahip olabilirken bu durum esmerler için o kadar kolay değil elbette. Ancak birçok esmerin de bu trendden geri kalmak istemediği de bir gerçek. Saç dünyasında istediğiniz renge sahip olabileceğinizi bilmenizde fayda var.

esmer ten rengi için pastel saç rengi

Koyu renk saçlarda pastel tonlarını uygulamak için mutlaka saç rengini açmak gerekir. Genellikle koyu saç rengine sahip olan kişiler geçici saç spreylerinin bile saçlarında belli olmamasından şikayetçidir. Bu açıdan kalıcı bir yöntem bulmakta fayda var.

Esmerlere Pastel Saç Renkleri

Pastel renk tonlarını yalnızca sarışın ve beyaz tenli kişilerin uygulayabileceği yönünde bir düşünceniz varsa kesinlikle yıkmalısınız. Esmer ve buğday tenli kişiler de pastel tonlarını rahatlıkla uygulayabilir. Son zamanlarda moda olan koyu renkli kaş modası da esmerlerin kaş rengini açtırmadan farklı renkler deneyebilmesinin önünü açmıştır.

pastel saç rengi esmer için

Kaş renginiz ne kadar koyu olursa olsun pastel mor, pembe, mavi gibi renkleri denemenizin önünde hiçbir engel yok. Eğer dip boyası konusunda tedirginseniz saçlarınızın tamamını boyamak yerine ombre şeklinde uygulayarak harika sonuçlar alabilirsiniz. Saç dipleriniz kendi doğal renginizde kaldığında kaşlarınız çok fazla sırıtmayacağı için harika görünebilirsiniz.

pembe pastel saç rengi

Esmerlerin pastel renklerini denemek için en iyi yöntem, ombre yöntemidir. Eğer saçlarınızı pastel tonlarına boyatmak konusunda karar veremiyseniz birkaç tutamı boyatarak işe başlayabilirsiniz. Böylece gittikçe gözünüz alışacak ve pastel rengin gerçekten size de yakıştığına ikna olabileceksiniz. Ancak elbette esmerlerin pastel tonlara sahip olması için bir kuaföre yani bir uzmana danışmasında fayda var. Saçlarınızı açma ve pastel rengine boyatma aşamalarında saçlarınızın yıpranmaması için profesyonel yerleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu renklere kavuşmak biraz zahmetli olacaktır 🙁

esmerler için pembe pastel saç

Pastel tonlarının en güzel yanı, renk akmaya başladığında kötü bir görünüm oluşturmaz. Tam tersine her yıkadığınızda farklı bir tonla karşılaşabilir ve her bir tonun güzel durduğuna şahit olabilirsiniz. Saçlarınız tamamen akana dek pembenin ya da mavinin her bir tonunu saçlarınızda görebilmeniz mümkündür. Bu da değişiklik ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılar.

esmerlere bordo pastel saç rengi

gri beyaz pastel saç rengi

 

 

esmerlere pastel saç rengi

pastel saç modelleri

pastel saç rengi tonu

renkli pastel saç

saç uclarına pastel saç rengi

esmerler için rengarenk pastel saç renkleri

Pastel saç renkleri ile ilgili öneriler ve modeller paylaştığımız konuya göz atmayı unutmayın 🙂


1 Yorum var

    Yorum yapın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir