El ve Ayak Bakımı

Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin Çözüm Pirinç Suyu

tarafından tarihinde yayınlandı.

Birçok kişi cilt lekelerinden şikayetçidir. Özellikle ellerde zamanla oluşan lekeler, çoğu kişi için büyük bir sorundur. Ellerinizde oluşan cilt lekelerini yok etmek için pirinç suyu kullanabilirsiniz. Nasıl mı?Cildin rengini ve lekeleri açmaya yarayan pirinç suyu düzenli uygulandığında eldeki kahverengi lekeleri tamamen yok ediyor. Pirinç suyu nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır merak ediyorsanız işte tarifi ve uygulama yöntemleri.

En çok yaş sebebiyle, kimi zaman da güneşin etkisiyle ellerde oluşan kahverengi lekeleri gidermek için pirinç suyu ile iki yöntem uygulayabilirsiniz.

1) Pirinç Suyu ile Ellerinizi Yıkayın

1 su bardağı suyun içine haşladığınız 1 yemek kaşığı pirinç ve  1 tatlı kaşığı limon suyu ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı geniş bir kaba alın ve ellerinizi bu kabın içinde bekletin. Küçük hareketlerle masaj yaparak lekelerinizi yavaşça ovalayın. Sonrasında ellerinizi yıkamayın ve birkaç dakika pirinç suyunun cildiniz tarafından emilmesini bekleyin. Durulamadan yalnızca kurulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra güneş ışığı almamanız gerektiği için akşam yatmadan önce yapmanız daha uygundur.

2) Pirinç Suyu Toniği ile Leke Tedavisini Bitirin

1 su bardağı pirinci 2 su bardağı su içinde iyice haşlayın. Suyunu tam çekmeden kıvamlı haldeyken ocaktan alın ve suyu ile birlikte bir cam kavanoza koyun. Yaklaşık 1 hafta kadar buzdolabında bekleyin. Ellerinizi ilk aşamada pirinç suyu ile yıkadıktan sonra bu hazırladığınız toniği ellerinize pamuk ile uygulayın. Daha sonra nemlendirici ile ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

Bu pirinç suyu yöntemini düzenli olarak uyguladığınızda ellerinizdeki yaşlılık lekelerinin günden güne azaldığına şahit olabilirsiniz. Ancak bu suyu ve toniği uygularken ellerinizi hırpalamadan, narin hareketlerle masaj yapmanız çok daha iyi olacaktır. Haftada 1 ya da 2 kere bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Eğer tonik yapmak için zamanınız yoksa pirinci haşlamadan 1 gece suda beklettikten sonra beklettiğiniz su ile de ellerinizi yıkayabilirsiniz. Bu da pirinç suyu uygulamanın farklı bir yoludur. Aynı su ile yüzünüzü de yıkayabilirsiniz. Çünkü pirinç suyunun cildi parlatma, siyah noktaları azaltma ve gözenekleri küçültme ve canlılık kazandırma gibi etkileri de vardır. Haftada bir yüzünüz için de uygulayabilirsiniz.


Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir